Skrypt na web server


(eskimosek) #1

Napisalem sobie taki skrypcik na web serwer albo jakikolwiek inny serwer oparty na centos czy ubuntu debian i potrzebuje uwag na temat dzialania -ogolnie to mozna przeczytac http://frog.certik.pl/?p=6 ,z tego co sam testowałem to jest ok ale gdybyście mieli chwilke na rzucenie okiem i jakies sugestie to chetnie sie dowiem i ewentualnie poprawie co tam potrzeba.Skrypt można sobie ściągnąć poleceniem

wget frog.certik.pl/ipfirewall
nastepnie dac prawo wykonywalnosci
chmod +x
i uruchomic
./ipfirewall

wszelkie uwagi mile widziane


(kowgli) #2

Nie moja dziedzina, ale jeśli masz coś ciekawego czym chcesz się podzielić to przetłumacz na angielski (polski aż w oczy kole, w kontekście skryptu administracyjnego) i wrzuć na GitHub.


(eskimosek) #3

Github ostatnio coś nie za ciekawie działa.Tzn. chodzi mi o bardziej żeby ktoś to jeszcze przetestował na jakims VPS i zglosil jakies uwagi.No na gita to zawsze zdążę wrzucić.
czyli rozumiem ze 1 uwaga żeby poprawić j. polski? no ok , mi bardziej chodzi o rzeczy typu co można by poprawić od strony działania.


(bachus) #4

Gubię się - którą część dopisałeś do tego skryptu? Ze względu na brak komentarzy ciężko dojść która to Twoja część.


(eskimosek) #5

No to nie jest takie proste kopiuj-wklej,są tam rzeczy skopiowane z innych skryptów i są takie które sam dodałem.Skrypt na instalacje openvpn jest skopiowany z github ale dodałem tam opcje żeby zresetować regułki firewalla dla serwera openvpn “Reload firewall forwarding openvpn rules” bo nie było tego.


(bachus) #6

No dodałeś linijkę w menu, ale który jest Twój fragment? Nie wiem od którego momentu analizować, żeby czyjegoś kodu nie przeglądać.
https://raw.githubusercontent.com/Nyr/openvpn-install/master/openvpn-install.sh


(eskimosek) #7

No nie było tej opcji w tym skrypcie i jak sie wygenerowalo juz klienta i pozniej nadpisało ustawienia w firewal to nie działało ,wiec dodałem opcje “Reload firewall forwarding openvpn rules” i zaczyna znowu działać.


Przeniesienie strony na VPS