Skrypt nie działa w Chrome, Firefoksie, IE, działa w Operze


(Danielm86) #1

Witam. Zamontowałem sobie skrypt odpowiedzialny za rozmieszczenie treści w Taby (karty). Wszystko działa cacy w Operze, a w innych nie wyświetla treści. Po sprawdzeniu walidatorem wszystko jest ok - poprawny dokument i styl CSS. Ciekaw jestem w czym sęk.

strona:

http://www.opera-fanklub.cba.pl/

Skrypt:

Arkusz stylów:


(Mbocian 94) #2

Nie znam tego skryptu, natomiast CSS-ów to znam tylko na tyle, aby zrobić szablon, nie znam komend odnośnie dopasowania do każdej przeglądarki. Natomiast radzę Tobie zainteresowanie się zaawansowaną, prostą i uznaną biblioteką do UI strony jaką jest JQueryUI. Od razu dam Tobie link do widgetu 'tabs', którego zaprogramowanie jest bardzo proste i praktycznie wymaga dosłownie parę linijek JavaScriptu. http://jqueryui.com/demos/tabs/ - link do tego widgetu. Ofc możesz zmieniać skórki do woli, jakie są w Theme Roller-ze

-- Dodane 09.03.2011 (Śr) 20:42 --

Odnośnie walidacji, skoro dokument jest w porządku winą są różnice między silnikami przeglądarek, zwłaszcza Internet Explorer do wersji 8. Trzeba byłoby zrobić warunki w html, coś w stylu (nie jestem pewny czy to dobrze), jednak polecam JQUI, gdyż nie trzeba się przejmować różnicami i stosuję ten framework w swoich projektach.


(Marek Ciarkowski) #3

Tak jak pisze mbocian, używaj jqery a nie czystego js bo się zamęczysz tylko dlatego że każda przeglądarka coś inaczej wyświetli. Jak dobrze napiszesz kod to te detekcje przeglądarek będą zupełnie zbędne.

http://docs.jquery.com/UI/Tabs.

ps. przenieś się na kodowanie utf-8 bo to już standard tak właściwie


(Danielm86) #4

mbocian , punkomuzykant ,

ok. Już wiem w czym był błąd. Mam w head ścieżkę do innego skryptu,. Przeniosłem ją na koniec sekcji head i działa teraz we wszystkich. Dzięki za zainteresowanie tematem.

PS

Opera jednak ma tolerancje na błędy :stuck_out_tongue: