Skrypt ostatnio szukane

Witam mam taki skrypt:

<?php

@ $plik = file("plik.txt");


$ilosc = count($plik);


for ($i = 0 ; $i < $ilosc ; $i++)

{

$wiersz = (explode( "\t", $plik[$i]));


echo ($wiersz[0]);

echo ($wiersz[1]);

}


if ($plik = $wiersz[1])

{

inlink("plik.txt");

}

?>

Zapisuje on z formularza wysłane wyszukania i zapisuje do pliku. Ten skrypt go odczytuje zamienia na tablice i rozbija każdy wiersz na osobny element tablicy. Kiedy zostaje dopisany drugi wiersz plik zostaje skasowany po czym po wpisaniu wyszukiwania znowu zostaje utworzony.

I moje pytanie brzmi jak zrobić tak aby plik nie został skasowany tylko żeby zapisywało wyszukiwania w kółko czyli jak wyszukiwania osiągną $wiersz[1] to zamiast skasowania pliku wyszukiwane zapytanie będzie zapisane w $wiersz[0] i tak w kółko.

Szczerze mówiąc nie bardzo zrozumiałem, o co dokładnie Ci chodzi, ale jeśli chcesz utworzyć coś w rodzaju loga, to może coś takiego okaże się dla Ciebie pomocne (zawartość pliku nie jest usuwana; nowe teksty są zapisywane na jego końcu):

$plik = fopen('plik.txt', 'a+');

$nowa_tresc = 'nowa linia'."\r\n";

fwrite($plik, $nowa_tresc);

fclose($plik);

kod który napisałeś dodaje zawartość na końcu pliku w sumie bez ograniczeń.

Zobacz tutaj o co mi chodzi http://chomikowane.pl/

jak wpiszesz wyszukiwaną frazę to wyświetla się po czym przesuwa się w dół a nie kasuje pliku.

bloodscreen absens dał już Ci odpowiedź na twoje pytanie http://php.net/manual/pl/function.fopen.php (jak co t zawsze można plik odczytać od końca), później można dodać dodatkowe zabezpieczenia, usuwanie wpisów powtarzających się itp. - nie lepiej zrobić to na bazie danych ?

Możesz napisać jak to mniej więcej ma wyglądać?