Skrypt php dla zmniejszającego się obrazka


(Kloc221) #1

Mam pytanie jak zrobić coś takiego w kodzie php że mamy obrazek na głównej stronie i co 5s zmienia on się na inny i tak w kółko ??

tak jak tu


(Sitemaster) #2

Raczej javascript

http://www.dynamicdrive.com/dynamicinde ... deshow.htm

http://www.scriptocean.com/slideshow/

...


(Kloc221) #3

Oki to jest dobre

http://www.scriptocean.com/slideshow/

a jak dorobić to tego takie coś żeby był taki slideshow który się sam przewija i do tego np: w rogu mamy przyciski do jego przewijania np: 1,2,3,4

Lepiej go przerobić czy poszukać takiego od razu ??


(mario@) #4

poszukuje-skryptu-java-t341844.html


(Sitemaster) #5

http://benjaminsterling.com/?p=8

http://www.efectorelativo.net/laboratory/noobSlide/

http://dreamcss.comli.com/jquery%20sliders/

http://css-tricks.com/examples/AnythingSlider/

...


(Kloc221) #6

Dobra mam to już zrobione wszystko w pliku js. Jak zrobić aby to co mam w tym pliku wyświetlało mi się na stronie html? Chodzi o to że w pliku js mam już gotową taka galerie i chce aby na stronie html wyświetlała się w określonym miejscu jak to zrobić ??


(Wiktor 1996 96) #7

Wkleić kod na strone :stuck_out_tongue:


(Kloc221) #8

Mam wszystko gotowe i działa prawidłowo. ALE mam jeszcze jedno zapytanie jak tam zrobić AUTO START i to ZAPĘTLIĆ chodzi o to aby samo np co 5s ruszało do przodu o 1 zgięcie ??

Oto gotowy kod wszystko działa prawidłowo tylko muszę wprowadzić ten auto ruch...

plik html

302rn5v.pnglzkux.png[/code] plik js
[code] /* Ultimate Fade-in slideshow (v2.0) * Last updated: Sept 10th, 2009. This notice must stay intact for usage * Author: Dynamic Drive at http://www.dynamicdrive.com/ * Visit http://www.dynamicdrive.com/ for full source code */ var fadeSlideShow_descpanel={ controls: [['x.png',7,7], ['restore.png',10,11], ['loading.gif',54,55]], //full URL and dimensions of close, restore, and loading images fontStyle: 'normal 11px Verdana', //font style for text descriptions slidespeed: 200 //speed of description panel animation (in millisec) } //No need to edit beyond here... jQuery.noConflict() function fadeSlideShow(settingarg){ this.setting=settingarg settingarg=null var setting=this.setting setting.fadeduration=setting.fadeduration? parseInt(setting.fadeduration) : 500 setting.curimage=(setting.persist)? fadeSlideShow.routines.getCookie("gallery-"+setting.wrapperid) : 0 setting.curimage=setting.curimage || 0 //account for curimage being null if cookie is empty setting.currentstep=0 //keep track of # of slides slideshow has gone through (applicable in displaymode='auto' only) setting.totalsteps=setting.imagearray.length*(setting.displaymode.cycles0? setting.displaymode.cycles : Infinity) //Total steps limit (applicable in displaymode='auto' only w/ cycles0) setting.fglayer=0, setting.bglayer=1 //index of active and background layer (switches after each change of slide) setting.oninit=setting.oninit || function(){} setting.onslide=setting.onslide || function(){} var preloadimages=[] //preload images setting.longestdesc="" //get longest description of all slides. If no desciptions defined, variable contains "" for (var i=0; i preloadimages[i]=new Image() preloadimages[i].src=setting.imagearray[i][0] if (setting.imagearray[i][3] setting.imagearray[i][3].lengthsetting.longestdesc.length) setting.longestdesc=setting.imagearray[i][3] } var closebutt=fadeSlideShow_descpanel.controls[0] //add close button to "desc" panel if descreveal="always" setting.closebutton=(setting.descreveal=="always")? ' '+closebutt[0]+'


(Sitemaster) #9


(Kloc221) #10

Mam jeszcze jedną prośbę aby ktoś dopowiedział mi lub pomógł jak zmodyfikować kod aby...

Chciał bym aby te strzałeczki którymi się zmienia obrazki następny oraz wstecz były nasunięte na prawy dolny róg obrazka, kiedy zmieniam to po prostu wpisując parametry top na [-] strzałki wchodzą pod obrazek a nie na niego pyzatym strona wtedy się przesuwa i znika tło z pod mojego obrazka. Jak nasunąć strzałki na róg obrazka ? :wink: