Skrypt php wyswietlajacy datę

Witam serdecznie.
Moi drodzy mam taki oto skrypt do wyświetlania daty po polsku.
Ale niestety nie działa przeglądarka FF.
Jeśli uruchomię stronkę z poziomu FF to wyświetla się cały kod.
Natomiast gdy uruchomię przez xampp-a nic nie wyświetla. Być może to jakaś błahostka ale nie wiem gdzie jest błąd. Oczywiście strona zapisana jest jak indeks.php
A oto kod:

<?php $dzien = date('d'); $dzientygodnia = date('l'); $miesiac = date('n'); $rok = date('Y'); $miesiac_PL = array(1 => 'stycznia', 2 => 'lutego', 3 => 'marca', 4 => 'kwietnia', 5 => 'maja', 6 => 'czerwca', 7 => 'lipca', 8 => 'sierpnia', 9 => 'września', 10=> 'października', 11 => 'listopada', 12 => 'grudnia'); $dzientygodnia_PL = array('Monday' => 'poniedziałek', 'Tuesday' => 'wtorek', 'Wednesday' => 'środę', 'Thursday' => 'czwartek', 'Friday' => 'piątek', 'Saturday' => 'sobotę', 'Sunday' => 'niedzielę'); echo "Dziś jest " . $dzientygodnia_PL[$dzientygodnia]."
".$dzien." ".$miesiac_PL[$miesiac]." ".$rok."roku"; ?>

A serwer php masz? :wink:

Przecież napisałem, serwer lokalny xampp.
Skonfigurowany na automatyczne uruchamianie zarówno usługi
Apache jak i MySQL.
Jeszcze raz powtórzę. Jeśli uruchamiam stronę przez FF to wyświetla się cały skrypt to normalne.
A jak przez xampp brak jedynie pozostała część strony.

Co do przeglądarki to normalne, skoro otwierasz plik, który nie jest interpretowany przez PHP (a powinien) to wyświetl Ci się jego zawartość.

Co do drugiego problemu to prościej byłoby Ci pomóc gdybyś:
a) wkleił kod który uruchamiasz, a nie jakiegoś snake
b) dał więcej informacji o tym jak go uruchamiasz

Jednak mam dziś dobry dzień i Twojego snake wkleiłem do sandboxa online (http://sandbox.onlinephpfunctions.com/code/7249012a3cfdb8d59d1d5f286141f4fbd493be6a - trzeba nacisnąć execute code) i wychodzi na to, że kod jest poprawny, więc źle go uruchamiasz bądź masz coś źle skonfigurowane.

Strona jest umieszczona w folderze wwwt/index.php w xampp w folderze htdocs.
W przeglądarce wpisuję ścieżkę do pliku index.php.
Natomiast bezpośrednio w FF plik index.php uruchamiam klikając dwa razy plik, ma ikonkę FF.

Jaką ścieżkę?

Czyli jak ta ścieżka wygląda?

Podejrzewam ,że wklejasz bezpośrednią ścieżkę pliku, a tu nie tak ma być.Ppoprawna to localhost/wwwt/index.php ale to tylko moje przypuszczenia

Moi drodzy.
Wpisuję właśnie taką ścieżkę jak podał xBotex.
Ale dodam że strona jest w budowie więc się w… i zacząłem od nowa. I o dziwo działa ale gdzie był błąd nie wiem. A szkoda bo na przyszłość był bym mądrzejszy. A nie zostawiłem starego pliku do porównania.
Przepraszam Was za takie pytania ale cały czas się uczę, robię mimo to postępy. A już dalej zaczyna się problem bo wstawiłem ten skrypt w div-a dodałem w css jego wygląd tzn. szerokość, wysokość,
obrys, wielkość czcionki i znowu klapa css nie działa.
podpięty jest dobrze. Szukam byków.
Jeszcze nie raz bedę korzystał z pomocy fachowców.


Tutaj masz dowód ,że działa na ff. A co do błędów to niestety ale musisz nam udostępnić kod lub chociaż jego część by móc wskazać ci błędy.