Skrypt pod sklep internetowy

Zastanawiam się nad uruchomieniem e-sklepu. Jaki skrypt będzie najbardziej optymalny? Planuję postarać się o dotację z PUP czy Unii - więc będę mógł nawet przeznaczyć jakiś budżet na “podrasowanie” :slight_smile:

Nie ma prostej odpowiedzi… Wszystko zależy od tego jaki jest poziom twojej wiedzy, ile mniej więcej towarów będzie w sklepie, jakiego typu towary zamierzasz sprzedawać (np. książki tradycyjne czy ebooki które będą wysyłane automatycznie…), czy będziesz go integrował z hurtowniami, jeśli tak, to w jakim formacie dostarczą ci dane. Niestety już na tym etapie musisz doprecyzować konkretnie jak to ma wszystko wyglądać, bo jak źle wybierzesz, to później będziesz płacił po kilkaset złoty za każdą dodatkową funkcjonalność/plugin. Chociaż oferta na rynku jest spora, to w praktyce juz tak różowo nie jest. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem zakup sklepu pod indywidualne zamówienie, co oczywiście sporo kosztuje.

 

Ps. wbrew pozorom prowadzenie takiego sklepu to nie jest prosty biznes, powiem więcej, zazwyczaj trudniejszy niż tradycyjnego… Jeśli masz jakiś super towar na który jest zapotrzebowanie a nikt go nie ma, to będzie łatwiej. Jeśli chcesz wejść w popularne branże typu komputery, agd itp… to twoje szanse są minimalne… Na rynku jest gigantyczna konkurencja, więc możesz konkurować na dwa sposoby - wyrobioną marką, czego nie masz a zajmuje to sporo czasu (oczywiście przy grubym portfelu można zrobić kampanię w TV, prasie itp. i sklep stanie się rozpoznawalny, ale koszty są gigantyczne i nie gwarantują sukcesu) Możesz również konkurować ceną, co jest jeszcze trudniejsze: na 99% na allegro znajdą się osoby które sprzedają taki towar taniej niż ty go kupisz w hurtowni. Po pierwsze, duże firmy albo same importują, albo kupują gigantyczne ilości i nigdy nie dostaniesz takich rabatów jak one, po drugie wiele hurtowni działa nieuczciwie i sprzedaje firmom towar niby po cenie hurtowej, a na allegro w tej samej cenie oferują towar klientom indywidualnym (oczywiście korzystają z kont które trudno powiązać z daną hurtownią.)

 

Nie chcę się absolutnie zniechęcać, po prostu znam ten rynek i wiem jak to działa. Jeśli chcesz, żeby się udało, to musisz naprawdę bardzo mocno przeanalizować branże w której chcesz działać, określić twoje zdolności zakupowe, obliczyć marżę przy której będziesz miał szanse zarobić, a twoja oferta będzie konkurencyjna itp…

Kolega wyżej ma dużo racji. W handlu internetowym można osiągnąć sukces na dwa sposoby:

 

  1. unikatowością towaru

  2. niską ceną towaru

 

A najlepiej tymi dwoma czynnikami jednocześnie. Wykrój swój kawałek tortu z PUP lub Unii i przeznacz sporą część budżetu na reklamę.

 

Co do e-sklepu do e-sklepu to popularnym rozwiazaniem jest 2ClickShop. Atuty to:

 

  • respondywność - czyli dostosowuje się do wielkości wyświetlacza urządzenia mobilnego

  • integracja z systemem ERP Rral-Time

  • dwustronna integracja z allegro

 

Poziom cenowy dla indywidualnego e-shopu w RWD z integracjami to 10-20K

 

Życzę powodzenia :slight_smile:

 

Dobrze, że wspomniałeś o cenie. Rynek przepełniony jest ofertami w cenach 1-2K rocznie, lub abonamenty w kwotach kilkudziesięciu czy stu kilkudziesięciu złoty miesięcznie… Czytasz opis i niby wszystko jest super, masa integracji, pakiet usług gratis, nic tylko kupić i sprzedawać… a jak jest w praktyce? Firmy chwalą się setkami wdrożeń, jak zaczniesz analizować to okaże, się wiele z tych “wdrożeń” już dawno zniknęło (upadły), niektóre (mówię tu o tanich ofertach z allegro) zostały stworzone tylko na potrzeby reklamy - mają ładnie wyglądać, czyli nie są to wcale działające sklepy tylko szablony… wiele jest w “przygotowaniu” , oczywiście są też takie które funkcjonują. Jak sprawdzisz te co funkcjonują, to w większości przypadków okazuje się, że generują ruch rzędu kilku-kilkudziesięciu odwiedzin dziennie. Pamiętaj, że odwiedziny wcale nie oznaczają zakupu… Nawet jeśli optymistycznie przyjmiesz, że 5% osób dokona zakupu (co jest w praktyce dużym współczynnikiem) to oznacza to kilka sprzedanych sztuk w ciągu miesiąca… Reasumując zazwyczaj błędne jest myślenie “na początek starczy mi najprostsze rozwiązanie” . Oczywiście kupienie sklepu za 20k też wcale nie musi oznaczać sukcesu, po prostu zazwyczaj ludzie którzy zdecydowali się na taki zakup nie postępowali pochopnie, tylko mieli dobrze przemyślany biznesplan.