Skrypt przywołujący IP przeglądającego (MSIE)


(Patrykbuzowicz) #1

Czy możliwe jest wywołanie poprzez JavaScript adresu IP oglądającego moją stronę? Jakiej funkcji użyć? Chodzi mi o Internet Explorer


(Master 45) #2

Zobacz ten skrypt:

Skopiowałem go z tej strony:

http://www.free4u.pl/

Pozdrawiam


(Patrykbuzowicz) #3

Niezupełnie o to mi chodziło, ale dzięki za to :slight_smile:


(Kim40) #4

w php:

<?php 

$ip = $REMOTE_ADDR; 

echo "Twój adres IP: $ip 
"; 

?>

(Patrykbuzowicz) #5

Chodzi mi o JavaScript...


(Adxx) #6

Witam,

Prosze skrypt napisany w JavaScript:

SRC="http://www.skrypty.webdiary.pl/all.php">


[/code]

(adpawl) #7

Tak? Sero ten skrypt pokazuje IP? :o :o :o

Proszę bardzo ...jednak nie działa on pod IE!


(Adxx) #8

Witam,

Człowieku(adpawl) używam go na sowjej stronie i działa pod kazdą przegladrką. Proponuje tobie jakiś kurs programowania może na początek lektura Kursu programowania w misieczniku PC Format :slight_smile:

Jesli jesteś taki dobry i się na tym zansz to dlaczego nie podałeś swojej strony"programisto" Jesteś chyba tylko dobry w gadce a nie w działaniu.

Przecież możesz pokazać sowje umiejętności.

Pozdrawiam

PS: Zapomniałem dodać, że skrytp nie wyświetla tylko IP ale host, usługoadwce internetu, godzina serwera oraz dokładną nazwe przeglądarki z nazwą kodową oraz systemem operacyjnym.

Tak jak na tym przykładzie:

54ced96136b52ddc.jpg


(Airborn) #9

dobre, dobre, adxx pośmialiśmy się, a teraz się schowaj...

  1. Powiedz mi który fragment Twojego skryptu odpowiada za sczytanie IP?

  2. Nie wiem kto robił tę pożal się Boże stronę w Twoim profilu, która nawet znaków poprawnie nie koduje, ale jeśli sądzisz, że za wyświetlanie IP odpowiedzialny jest fragment który podałeś, to proponuję zobaczyć jak strona będzie się zachowywać po wywaleniu http://www.skrypty.webdiary.pl/all.php

btw: samo umieszczenie tego http://www.skrypty.webdiary.pl/all.php w


(Lisek) #10

adxx człowieku, zastanów się co piszesz. Skoro nie masz argumentów to od razu należy kogoś wyśmiać i wyzwać? To jest wg Ciebie metoda?

adpawl ma jak najbardziej rację, skrypt który podałeś nie ma nic wspólnego z podawaniem IP. Zanim znowu kogoś wyzwiesz, zastosuj się do swoich rad:


(Adxx) #11

Witam,

Panie/Pani :smiley: "Airborn" no to się pośmiałem. Cwaniakujesz coś o tym czy o tamtym a sam własnej stronki nie masz. Na twoim profilu jest link do jakieś stronki pisanej niby to po "angielsku" moze sobie kupisz słownik najlepiej angielskiego. A ty chyba na stadionie w tej towojej "Rumi" nie wiem gdzie to jest kupiłeś sobie w promocji słownik angolski. OK są ludzie i taborety i taki taboret mół ci taki słownik sprzedać. Czym się szczycisz mieszkamy w Polsce i strony powinny być w języku polskim. Co tam masz na tej "www" kilka zdięć na krzyż :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nie mówie, ze moja stronka just super bo ni jest dopiero ucze się programować. Ale widzę, że ty też nie wiesz za bardzo oczym mówisz.

"btw: samo umieszczenie tego http://www.skrypty.webdiary.pl/all.php w

O co tobie chodzi syneczku to ja nie wiem???


(Airborn) #12

zobacz jakie masz kodowanie, polskie znaki zastępowane są przez tzw. krzaki

o to że gadasz bzdury.

na Twojej stronie za wyświetlanie IP nie jest odpowiedzialny podany przez Ciebie fragment, tylko:

SRC="http://www.skrypty.webdiary.pl/all.php">

który nie jest skryptem java


(Kutar 0) #13

adxx jak się nie znasz to się nie odzywaj, a przyjamniej się nie kłóć jak ktoś cię próbuje uświadomić w błędzie. Airborn ma 100% racji! Kod, który użyty jest na Twojej stronie to nie do końca JS. Jest wywyłaniem skryptu PHP, a JS służy tu tylko do zczytania wyników pracy PHP na twoją stronę bo inaczej się po prostu nie da jak się korzysta z wyników skryptu z innej strony.

Buahahaha, trolu, to mnie rozbawiłeś. Każdy może zrobić taką stronę jaka mu się podoba., Mogę sobie zrobić stronę po Japońsku i to jest wyłącznie moja decyzja.

A tak na marginesie to rzeczywiście najpierw popatrz na sibie zanim będziesz oceniał innych, bo Twoja strona może jedynie posłużyć za przykład jak nie robić stron internetowych:

  • krzaczki

  • brak CSSa (szeryfowa czcionka, domyślne linki)

  • I SAMA AFILIOWANA TREŚĆ - aż głowa boli od tych reklam, za które obiecują pół grosza za kliknięcie.

I licz się ze słowami, bo Twoje zachowanie świadczy w ten sposób tylko o Twojej kulturze. My tu na forum troli nie potrzebujemy.


(Adxx) #14

Witam

O przepraszam, zostałem obrażony i tak tego nie zostawie. Chciałem pomoć i pokzazać nie tylko kod na pokazanie IP a tu jeszcze pretensje.

A odnośnie użytkownika Airborna to: http://jacek1986.deviantart.com/ to to nie jest z pewnoscią towja strona, ty jedeynie masz tam profil. Ale przecież ty jesteś tak wspaniałym programistą to nam pokaż swoją www.

Odnośnie użytkownika kutara to mnie obraził, nazywając mnie trolem. Mółbym z tego zorbić głósną sprawę ale niechce tobie psuć zycia. Aha niech też następny programista poda link do swojego "serwisu" bo pewnie taki posiadasz. A odnośnie języka na stronie, to mieszkamy w RP nasz język ojczysty jest przepiękny. Już dzis mozemy spotkać się ze słowami typu: shop, super, hiper itd. Ta dendencja idzie ku górze niedługo polskiego wogóle nie będzie a tego przynajmniej ja bym nie chciał.

Jesli chodzi ci o reklamy to za zarejestrowanie na allegro.pl(polecam) płacą 20zł. a nie jak ty to wpomniałeś

Więc pomyliłeś się o 1000 razy, może na swoim serwise skorzytsasz z programu partnerskiego allegro.pl Ale najpierw musisz się zarejestrować:

http://www.allegro.pl/new_user.php?mm=1

a potem zgłosić sowją stronę do programu partnerskiego:

http://www.allegro.pl/ap/

Pozdrawiam

PS: Może nie umiem jeszcze wszystkiego ale ja chciałem tylko omóc podająć rozbudowany skrypt.

Dla wszystkich którzy są mocni tylko w gadce jak moi przedmówcy napiszcie adresy swoich stron napewno będe długo podziwiał jak będzie co :o


(mktos) #15

Ale burza. Spokojnie. Po co się denerwować z powodu głupiego JS?

No proszę... Nie dość, że jak już to chodzi o skrypt JavaScript (JavaScript != Java), to skrypt ten jest poprawnym skryptem JS. Aczkolwiek generowanym przez PHP i tylko jedyne co realizuje to kilka document.write z wyświetlaniem treści, a same pobieranie IP jest robione przez PHP po stronie serwera.

Co do skryptu:

To jest super, aczkolwiek wykorzystuje mechanizmy, których dostarcza Java Virtual Machine (przestrzeń nazw Java.Net), stąd będzie działać tylko u użytkowników, którzy JVM posiadają. Nie wiem czy pod IE akurat nie działa...

W JS uzyskanie zewnętrznego adresu klienta raczej nie jest możliwe, bo JavaScript działa po stronie klienta, stąd nie może dowiedzieć się jaki ma zewnętrzny adres. Wewnętrzny mógłby się dowiedzieć, ale chyba JS takich możliwości nie daje.


(Kutar 0) #16

Dobra, to że cie nazwałem "trolem" to faktycznie trochę przesadziłem, ale sam podobnie zachowałeś się nazywając innego użytkownika "syneczkiem". Twoja postawa mnie po prostu trochę zdenerwowała i takie słówko padło. Dobra, mniejsza o to.

Tu się uśmiałem

A co do reklam, twoja sprawa ile i jakie zamieszczasz, zasugerowałem tylko, że ich ilość "trochę" rozprasza użytkownika, a chyba strona ma przyciągnąć usera i go zatrzymać na stronce.

Co do języka polskiego to:

  1. sam go kaleczysz bo tylko w Twoim ostatnim poście doliczyłem się kilku ortów;

  2. dalej będę wytykał palcem krzaczki u ciebie na stronie;

A po trzecie i najważniejsze kto komu zabroni pisać strony w jakimkolwiek języku! Polak może napisać stronkę w języku włoskim, Hiszpan we francuskim, Rosjanin w chińskim, itd. Każdy język jest piękny, nie tylko polski;] Nikt nikomu nie zabroni niczego;] A co do neologizmów w języku to sprawa na inną rozmowę.

A swoją drogą skończmy tą kłótnie, bo do niczego sensownego nie prowadzi.