Skrypt - usun plik

Witam. Poszukuje skrypt, który pozwoli usunąć plik z innego serwera.

Z mojego też? (Jestem wyraźnie zaniepokojony)

hehe, to chyba źle trafiłes, idź na jakieś forum hakerskie, a po co Ci taki skrypt? Do tego trzeba będzie raczej programu…

a ten serwer to na podstawie jakiego protokołu działa? jak http, to nie usuniesz, możliwy jest tylko odczyt.

napisz coś więcej o co ci chodzi.

no to jaki program ja chce usunac jeden plik

szukaj na forum hakerskim tam napewno cos znajdziesz

a ja chce w sprawie legalnej :frowning: ktos ma moj plik i rozdaje go innym, a ja chce tego zaprzestac

zgłoś organom ścigania.

nic mu nie zrobią :frowning: organy scigania to wielki blad w polsce:(

Złączono Posta : 29.03.2007 (Czw) 17:41

a ten plik to dokładnie zdjjęcie

zdjęcia są chronione ustawą o prawie autorskim, jeśli jesteś w stanie udowodnić że jesteś autorem zdjęcia to nie powinno być żadnego problemu, najpierw napisz maila do tej osoby, daj mu tydzień na zaprzestanie rozpowszechniania, a jak nie, to sprawę zgłoś, i nie będzie problemu

chodzi mi tu dokladnie ze na tym zdjeciu jestem ja, i chce aby nie było publikowane

Złączono Posta : 29.03.2007 (Czw) 17:54

to będzie chyba trudne do udowodnienia :frowning: jest to na serwerze onet tzn na blog.onet.pl

Nie da się usunąć pliku z innego serwera, zrozum to! Co by to było, gdyby każdy miał takie uprawnienia. Co chwile ktoś usuwałby stronę Telekomunikacji Polskiej! (tylko taki przykład;) NIE DA SIĘ CZEGOŚ TAKIEGO ZROBIĆ! o ile to nie jest twój serwer, nie masz odpowiednich uprawnień, nie masz fizycznego dostępu do serwera lub konta na nim.

dobra juz zrozumiałem , że nie można usunąć…

tym bardziej, prawo jest w pełni po Twojej stronie, jeśli nie dostałeś wynagrodzenia za pozowanie do zdjęcia, lub osoba je wystawiająca nie posiada Twojego pisemnego zezwolenia na jogo publikowanie, nie ma prawa tego robić. chyba że na tym zdjęciu występujesz jako część zgromadzenia (jesteś gdzieś w tłumie), nie istnieje możliwość rozpoznania Cię.

reguluje to ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych

thx