Skrypty php w artykule wordpress

Próbowałem powyższy problem rozwiązać dodając odpowiednią wtyczkę, ale nic z tego wyskakują mi błędy(szablon który edytuje jest benadziejny).

Jak mogę to zrobić inaczej ? Czytałem że mogę stworzyć templatke ze skryptem i tak też zrobłlem. Ale nie wiem jak dodać ten kod znajdujący się w niej do tego artykułu.

http://codex.wordpress.org/Writing_Code_in_Your_Posts

Jak będą problemy to wrzuć pliki.

Kolorowanie składni skryptów PHP do publikacji ich jako HTML

nie tłumaczą tam dokładnie z tym kodem php. html czy css piszę się bez problemów, a znaczniki php czyta jako zwykły tekst. Chcę stworzyć zwykły formularz ; )Jak w najłatwiejszy sposób go wstawić ?

W moim rozwiązaniu na podstawie kodu skryptu *.php jest generowany zwykły plik HTML zawierający pokolorowany kod. Wystarczy skopiować to co jest w znaczniku (bez oczywiście), wkleić u siebie (jako kod HTML) w odpowiednie miejsce i gotowe.

Przepraszam jeśli źle coś napisełem,tylko że ja nie chcę wstawić skryptu takiego widocznego pokolorowanego , po prostu chcę dodać formularz na stronę(który z wiadomych powodów piszę się w jęzuku php). W sieci jest dużo porad typu zainstauj tą i tą wtyczke, ale na tej stronie nie jest to możliwe. Dlatego szukam innego sposobu.

Sorry, nic nie wspomniałeś na początku o formularzu, tylko o skrypcie PHP na stronie, co mnie (i nie tylko mnie) zmyliło. :frowning:

Nic się nie stało…: ) Otóż zanlazłem genialną wtyczkę na wordpressa !!

Dodam tylko że trzymanie takiej wtyczki jest dość niebezpieczne, zwłaszcza gdy ktoś inny również ma dostęp do adminki WP - innymi słowy trzeba wiedzieć co się ma na pokładzie :wink:

Dużo bardziej “pro” było by stworzyć odpowiedni page template modyfikując istniejący theme.