Skrzynka do 2500 zł - ocena

Panowie, zostałem poproszony o konfiguracje sprzętu w cenie do 2500. Na szybko złożyłem coś takiego.

Według kalkulatora w necie bottleneck będzie rzędu 8.47%. Czyli nie jest źle.

Coś byście zmienili?

#EDIT
W sumie 70zł zostaje. Można inne chłodzenie niż boxowe dać.

Ogólnie zestaw ma być pod dwie gry. ETS2 (ultra) i Farming symulator 17 (średnie).

Nie bierz tego :wink: Wiem jak kombinowałeś, niestety jedna rzecz ten zestaw “uwali” - procesor.
Nie wiem dlaczego dwurdzeniowiec sprzed 4 lat, ale wyrzuć go i weź i5 z nowej generacji lub, 1600/2600 1500/2500 1400/2400 Ryzena :wink: Wyjdzie taniej i… niebo lepiej - te 200 zł zaoszczędzone wydasz na inne rzeczy :wink:
Druga sprawa RAM, zamień 2400 na 3000 lub przynajmniej 2800 i 2 2x4, czyli płyta z czterema slotami najtańsza. Karta 1060TI / rx 580 8GB wybór bez znaczenia, bardzo podobne.

Sęk w tym, że tylko i wyłącznie 1151 i tylko nVidia. Niestety taki mamy naród :stuck_out_tongue:
A budżet jest niestety sztywny.
Póki co to tylko konfiguracja, mogę zawsze zmienić i zaktualizować :slight_smile:

Czemu taki procek? Cóż, budżet. Biorąc i5 musiał bym dać któryś podzespół dużo słabszy żeby się zmieścić.

Dlaczego? OK, załóżmy, że nawet upiera się na Intela, ale w takiej sytuacji złóż w ostateczności na I3-8300 lub forsuj AMD :wink: Ten procesor, i3-6xxx jest 2 rdzeniowy, 4 watkowy - to samo co współczesny LOW END w stylu Athlona 200Ge czy Pentiuma 5XXX za…250 zł. Jednym słoem: przepłacisz za coś totalnie niewydajnego, lepiej by ten procek miał przynajmniej 4 fizyczne rdzenie (o 8 watkach nie wspominam nawet), inaczej za rok-dwa czeka Ciebie misja “zmodernizuj mi za 200 zł, bo wolno chodzi” :wink:

Ten i3 kosztuje 590 zł.
Po co przepłacać skoro możesz mieć np. taki https://allegro.pl/oferta/intel-core-i5-7500-kaby-lake-4x-3-8ghz-lga-1151-8162166490

Pytanie tylko, czy płyta do 7xxx obsłuży ewentualnie kiedyś 8xxx :slight_smile: Tam u Intela jest namieszane, podstawka identyczna, a niekompatybilne :wink: Ogólnie jednak Twoja i5 jest też znacznie lepsza od sklepowej i3 6xxx

Ta płyta obsługuje tylko 6xxx i 7xxx.

A tu tańszy, ale bez chłodzenia:

Łap poprawioną wersję, jakieś 30 FPS więcej.



Czemu nie ryż :)? dobra platforma! do gier też

No ale chcesz intel to taki

59 zł więcej za drogo ale to można zmienić SSD na tańszy

I napisać do xkoma o rabat

1 polubienie