Skrzynka Gmail - dziwna sprawa

(martamu) #1

Hej,

takie pytanko.

(Kpc21) #2

Z tym PDF-em, to może jakiś błąd. A z YouTube - czy to się dzieje na różnych przegłądarkach?

(martamu) #3

Nie pomyślałam o tym, muszę sprawdzić. Właściwie mam 6 przeglądarek, ale ostatnio używam Yandex, bo spróbowałam i mi się spodobało. Jest najszybsza, ma ładną stronę główną (tło w ruchu), można dowolnie wybierać i układać karty na tej stronie, domyślnie zapisuje strony internetowe jako PDF, są inne fajne pomysły.  Wyborcza na niej się nie zawiesza :wink: kiedy otwieram jednocześnie kilka stron (w Chrome się zawiesza). Ale może jest jakiś problem z Youtube, bo okazało się, że Yandex w ogóle nie otwiera niektórych stron, w tym dobreprogramy, więc teraz siedzę na Chrome.

(Kpc21) #4

Yandex kojarzę jako rosyjski portal internetowy, nie wiedziałem że mają swoją przeglądarkę. Faktycznie, patrząc na screeny, wygląda ciekawie (choć zasadniczo bazuje ona na Chrome) - a czy będą cię szpiegować amerykanie, czy ruscy, to w sumie jeden pies.

Sprawdź na jakiejś kompletnie innej przeglądarce, np. Firefox, czy Internet Explorer.

(martamu) #5

Tego portalu nie znam, a przeglądarkę znalazłam tu na www.dobreprogramy.pl. Jedna z wielu, które ściągnęłam, ogólnie mi się podoba i jest wyjątkowo szybka, ale nie wszystko działa jak trzeba, więc wrócę chyba do jednej z tych tradycyjnych.

No tak, nieważne, kto będzie szpiegować - amerykanie, ruscy, czy nasza rodzima policja :wink:

(martamu) #6

(martamu) #7

(system) #8

Jak zawiesza się komputer w czasie oglądania filmów na YT to najpewniej RAM uszkodzony - miałem dokładnie to samo, komputer cały się jakby “zamrażał”, nawet przytrzymanie przycisku zasilania nie działało, musiałem wyciągać kabel z tyłu. Okazało się że mam 2 uszkodzone pamięci RAM.

PS Jeśli do tego zawieszają się programy i po odpaleniu wracają do stanu w którym były 5-10 minut temu to na pewno RAM. 

Pamięci są raczej tanie, za DDR2 płaciłem 20zł/GB więc tyle co paczka fajek. Jeśli masz DDR3 (czyli nowsze) zapłacisz trochę więcej. 

PS Masz stacjonarny komputer czy laptopa?

(martamu) #9

Mam laptopa, ma już kilka lat i ogólnie działa dobrze. Nigdy się nie zawiesza, oprócz youtube i cda (dzisiaj się nie zawieszał). Gram czasami w jakieś gry, ale raczej takie lekkie, i też nie ma problemów. Komputer spokojnie można zresetować…

Mam DDR3.

Nie wiem, o co chodzi :frowning:

(system) #10

Zrób sobie test RAM programem Memtest86. Tu masz instrukcję:

Potwierdzisz lub wykluczysz pamięć RAM jako uszkodzoną lub sprawną ;) 

Na spodzie laptopa powinny być takie klapki, i pod jedną z nich skrywa się pamięć RAM. Wymiana jest raczej prosta, wystarczy wyciagnać, wypiąć i wpiąć nową :wink: Poradzisz sobie.