Skrzynka Gmail - dziwna sprawa

Hej,

takie pytanko.

Z tym PDF-em, to może jakiś błąd. A z YouTube - czy to się dzieje na różnych przegłądarkach?

Nie pomyślałam o tym, muszę sprawdzić. Właściwie mam 6 przeglądarek, ale ostatnio używam Yandex, bo spróbowałam i mi się spodobało. Jest najszybsza, ma ładną stronę główną (tło w ruchu), można dowolnie wybierać i układać karty na tej stronie, domyślnie zapisuje strony internetowe jako PDF, są inne fajne pomysły.  Wyborcza na niej się nie zawiesza :wink: kiedy otwieram jednocześnie kilka stron (w Chrome się zawiesza). Ale może jest jakiś problem z Youtube, bo okazało się, że Yandex w ogóle nie otwiera niektórych stron, w tym dobreprogramy, więc teraz siedzę na Chrome.

Yandex kojarzę jako rosyjski portal internetowy, nie wiedziałem że mają swoją przeglądarkę. Faktycznie, patrząc na screeny, wygląda ciekawie (choć zasadniczo bazuje ona na Chrome) - a czy będą cię szpiegować amerykanie, czy ruscy, to w sumie jeden pies.

Sprawdź na jakiejś kompletnie innej przeglądarce, np. Firefox, czy Internet Explorer.

Tego portalu nie znam, a przeglądarkę znalazłam tu na www.dobreprogramy.pl. Jedna z wielu, które ściągnęłam, ogólnie mi się podoba i jest wyjątkowo szybka, ale nie wszystko działa jak trzeba, więc wrócę chyba do jednej z tych tradycyjnych.

No tak, nieważne, kto będzie szpiegować - amerykanie, ruscy, czy nasza rodzima policja :wink:

 

Jak zawiesza się komputer w czasie oglądania filmów na YT to najpewniej RAM uszkodzony - miałem dokładnie to samo, komputer cały się jakby “zamrażał”, nawet przytrzymanie przycisku zasilania nie działało, musiałem wyciągać kabel z tyłu. Okazało się że mam 2 uszkodzone pamięci RAM.

PS Jeśli do tego zawieszają się programy i po odpaleniu wracają do stanu w którym były 5-10 minut temu to na pewno RAM. 

Pamięci są raczej tanie, za DDR2 płaciłem 20zł/GB więc tyle co paczka fajek. Jeśli masz DDR3 (czyli nowsze) zapłacisz trochę więcej. 

PS Masz stacjonarny komputer czy laptopa?

Mam laptopa, ma już kilka lat i ogólnie działa dobrze. Nigdy się nie zawiesza, oprócz youtube i cda (dzisiaj się nie zawieszał). Gram czasami w jakieś gry, ale raczej takie lekkie, i też nie ma problemów. Komputer spokojnie można zresetować…

Mam DDR3.

 

Nie wiem, o co chodzi :frowning:

Zrób sobie test RAM programem Memtest86. Tu masz instrukcję:

Potwierdzisz lub wykluczysz pamięć RAM jako uszkodzoną lub sprawną ;) 

Na spodzie laptopa powinny być takie klapki, i pod jedną z nich skrywa się pamięć RAM. Wymiana jest raczej prosta, wystarczy wyciagnać, wypiąć i wpiąć nową :wink: Poradzisz sobie.