Skrzynka za około 2500zł

Witam,

Potrzebuję złożyć komputer za około 2500zł.
Komputer do gier typu LOL, CS:GO, Fifa itp. Możliwy rzadki zamach na jakieś tytuły bardziej wymagające - ważne, by moc w razie czego była.
Zestaw będzie działał docelowo na monitorze Full HD.

Co chcemy na pewno:

  • obudowa - bez szału, i tak będzie pod biurkiem, nie potrzeba ledów, okien itp.
  • płyta główna,
  • procesor - myślę o Core i3 8100 by mieć płytę pod potencjalną zmiane procesora w przyszłości na np. i5. Ale na alternatywę na Ryzenach też spojrzę :slight_smile:
  • grafika - nie wiem co zaproponujecie, ale pewnie w tym przedziale cenowym skończy się na 1050TI, nie sądzę by udało się z 1060,
  • dysk SSD 120GB - pojemność wystarczająca na obecne potrzeby, w razie czego dysk HDD z laptopa jako magazyn zostanie podłączony
  • RAM - nie mniej niż 8GB,
  • zasilacz byle nie z czarnej listy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Składamy samą skrzynkę.

Nówka czy używka? Na nówkę może być trochę mało. Zobacz to :

Chyba troszkę niepoważny ten zestaw - kosztuje prawie 2700zł, a jest w nim i3 poprzedniej generacji z 1050TI.
Za lekko ponad 2500zł mam już propozycje zestawów z i3 8100 z 1050TI. Gotowe zestawy nie wchodzą w grę - te są zawsze wyceniane za wysoko.

1 polubienie

A możesz zapodać linka do twojej propozycji?

Wyszło nawet taniej, ale to pewnie ze względu na wybór taniej płyty głównej. Nie jest o na pewno jeszcze zestaw idealny, co cena wydaje się być za niska.

Do tej płyty (chipset B250) nie wsadzisz Coffee Lake (procesory serii 8xxx wymagają chipsetu serii 300) - musi być co najwyżej Kaby Lake (7xxx) poza tym GoodRam … hmmmm… zdecydowanie odradzam - poczytaj opinie.

Ok, w takim razie jaka płyta główna do tego zestawu przy założeniu, że grafiką będzie 1050TI lub 1060 3GB?
Co z tym GoodRamem? Chodzi o SSD czy o Ram? Czy o jedno i drugie?

Chodzi o SSD , pamięci RAM - klasa średnia, może być.

Dzięki :wink: Pomijając dysk SSD (na temat którego nic szczególnie złego nie widzę), co myślicie o tych dwóch opcjach?

ta 2 dużo lepsza. tylko zasilacz słabowity lepszy ten http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=58514