Skup używanych kart graficznych

Witam, znacie może jakąś stronę lub sklep, gdzie kupują używane karty graficzne? Okolice Stalowej woli :slight_smile:

…nie lepiej samemu wystawić na OLX?

Znam taki sklep w mojej okolicy. Wystawiają się na Allegro:
https://allegro.pl/uzytkownik/carolus_pl/podzespoly-komputerowe-karty-graficzne-260019?order=pd&bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict45-ele-1-4-0903
Można zerknąć na ceny i porównać do tego co oferuje rynek. Są dość drodzy - w sumie nie dziwne, bo doliczają marżę i dają gwarancję. Jakie można wyciągnąć z tego wnioski? Jeśli kupują, to dają niską stawkę. Wniosek drugi? Jeśli jest to grafa dość wiekowa, to nie ma co liczyć na to, że kupią. Wniosek trzeci? Tak jak pisze @format_c - najlepiej sprzedać samemu, bez pośredników.

Co to za karta/y?

Wystawiłem i czekam już jakieś 2 miesiące

Słaba karta, we wcześniejszych moich tematach pisałem o niej, GT 710.
W ostatnim temacie pisałem, że mam GTX 770, i chcę kupić zasilacz od 150 złotych
Mam 85 złotych i chcę się pozbyć tej karty jak najszybciej żeby ta 770 się nie kurzyła
Chciałem wystawić za okolice 100 zł, wystawilem za 80 i teraz czekam
I dlatego chcę znaleźć kogoś kto by kupił taką używaną, za minimum te 70-80 zł

To wystaw za 70. Tej karty żaden skup nie weźmie, to jest urządzenie do wyświetlania pulpitu. Niesprzedawalne, chyba że za czapkę śliwek.

No wiem wiem, za 70 wystawię i czekam aż ktoś kupi

Możesz poczekać, 710 kupi tylko ktoś do serwera, a i to watpliwe, bo mu faktury na firmę nie dasz. :slight_smile:

Z normalnych użytkowników będziesz miał szczęście i nie liczyłbym na szybką sprzedaż, każda integra od 5 lat jest lepsza.

Ja bym się pogodził z tym, że ta karta jest nic nie warta. Wartość przedmiotu to nie ceny z innych aukcji, tylko na ile skusi się chętny, a na nią trudno będzie takiego znaleźć.

Obniżyłbym cenę jeszcze bardziej, ale po prostu zasilacz od 150 zł, niżej nie schodzę, bo wiem że zasilacze za 100 i niżej to mi zjarają kompa xd

Myslałeś nad zamiana tej super 770 na coś o mniejszym apetycie na waty? Jeżeli zasilacz nie jest jakimś badziewiem, to wydatek odpadnie i może wyjśc taniej. :wink: Ja tylko sugeruję, bo sądzę, że w bliższej przyszłosci będziesz karte na półce podziwiał, a może pod choinkę ktoś zasialcz Ci da. :slight_smile:

…na zasilaczu nie oszczędza się nigdy, ale na karcie raczej nie zarobisz. Po co kupować kartę słabszą od zintegrowanej?

Już kupiłem, mam dość szukania kart które mają mniejszy ten apetyt

Nie będę zamieniał

OK, poczekamy i zobaczymy ewolucję stanowiska. :wink:

Teraz na celowniku mam oczywiście zasilacz, aby kartę włożyć do tej konstrukcji. 650W raczej odpowiedni.

Zależy, połowa odpadnie, bo ta 650 na 12v musi mieć z 500W, i to nie w dwóch liniach po 250W raczej. Co eliminuje Ci z listy wszystkie 999W za 99 zł, z 800W na lini 3.3V. Zostają tylko te lepsze i droższe, nie przeskoczysz tego raczej. :slight_smile:

Hmm 650W… Trochę mniej mocy też by było git nie? 550W, 500 Minimum? Ten gtx 770 od asusa tak w ogóle

Nie.
Nie wiem co masz dokładnie mna pokładzie, procek i inne dodatki, ale sądzę, ze w peaku z taką karta koło 400W będzie. Pewnie na markowej 500 uruchomisz, ale obciążenie rzędu 80% całości i 80-90 na 1 liniii nie będzie aniz drowe, ani bezpieczne. Rozsądna jest 600 i zamaist kombinować z cięciem na zasialczu zamień tego smoka na np. 95 róznica wydajności jest warta 2.5 mniejszego poboru. :wink:

No, będę wybierał od 600. Tak na szybko moje specyfikacje to procek i5-2500 8 GB ram ddr3 jeden dysk hdd 500 gb no i ta 770