Skuteczna ochrona antywirusowa?

Hej,

chciałbym się dowiedzieć czy znacie skuteczny darmowy antywirus lepszy od Avasta, jednak taki aby był stabilny i nie spowalniał pracy na komputerze ? Myślałem nad dodatkową ochroną w postaci antywirusa Avasta i firewalla Comodo - ale czy będzie to współpracowało i nie przycinało systemu ? Czy ktoś z was korzysta z takiego połączenia ?

A może lepiej wybrać cały pakiet Comodo IS w postaci zarówno firewalla oraz antywirusa (chociaż słyszałem, że ten antywirus jest nieco ociężały i lepiej z pakietu pozostawić tylko skuteczną zaporę)…

Desperado

Ze swojego doswiadczenia z avastem i comodo powiem tak, na windows xp mialem avsta free i comodo firewall, nie narzekalem praca na nich nie byla uciazliwa. potem jak zmienilem kompa na nowego zaryzykowalem caly pakiet comodo, na poczatku bylo git program mial wszystko co trzeba, ale po czasie (ktoras aktualizacja program zaczal dawac non stop falszywe alarmy). wiec obecnie posiadam platny pakiet Eset. Ale jesli chcesz polaczyc avasta i comodo tak jak pisales to nic nie powinno stac na przeszkodzie, caly pakiet comodo jak na darmowy jest okey (pomimo tego ze dawal falszywe alerty ale to pewnie winna aktualizacji).

Obecnie posiadam na swoim dysku najnowszego Avasta + Comodo Firewall.

Powiem Ci tak, jeśli wiesz jak dobrze ustawić zaporę to nic Ci się na system nie dostanie.

Jak na razie ten duet mam od 2 tygodni, jedyna uciążliwość na początku to zatwierdzanie komunikatów o dostępie do plików/rejestru, lecz teraz wszystko świetnie działa.

Ja mogę dodać, że avasta chwaliłem do czasu gdy po aktualizacji do jakiejś nowszej wersji zawiesił mi kompletnie system - xp działał tylko w trybie awaryjnym - a dodam, że wtedy miałem bardzo dużo ważnych plików na kompie - natychmiast go usunąłem i zainstalowałem noda.

I tak mi zostało do tej pory - teraz jestem na win 7 x64, 4 GB RAM - i także zostałem przy nodzie - bardzo małe wykorzystanie zasobów - w porównaniu do avasta - avast ostatnio zaczął się niepokojąco zmieniać - wg mnie na niekorzyść.

Innych darmowych nie testowałem także się nie wypowiem.

pozdrawiam Marcin :slight_smile:

A co w przypadku korzystania z Avasta 4.8 (jest teraz wersja 6) - ten nie muli mi komputera. Kiedyś miałem nowszą wersję, to często się zawieszał (nie wiem dlaczego)… sygnatura bazy wirusów jest aktualizowana - czy mogę go zatem zostawić, czy jednak aktualizować do wersji 6 ?

Dla mnie najlepsze jest połącznie Comodo firewall + Avira. Avira więcej wykrywa niż Avast i Comodo Antivirus chyba też. Trzeba tylko jej heurystykę ustawić na low bo mogą być fałszywe alarmy inaczej.

Avast 6 muli Ci system? Dobrze zrozumiałem? :slight_smile:

Tak czy inaczej… wersja 4.8 też jest dobra.

Antywirus zawsze musi być najnowszy.

wiesz co, z moich doświadczeń wynika, że z tym Comodo co mówisz to fakt - najsensowniej zostawić zaporę, bo av przymula, możesz do tego doinstalować Pandę Cloud, jest stabilna i przymulać na pewno nie będzie, bo pracuje w chmurze…