Skuteczność deinstalatora


(Aneta955) #1

Dobry wieczór wszystkim :slight_smile: , moje pytanie jest nastepujące: Czy deinstalator ccleanera różni się od deinstalatora wbudowanego w system windows? czy któryś z owych typów deinstalatora jest dokładniejszy.. w działaniu?


(Cedar) #2

Nie różni się, bo to jest tylko zestawienie zainstalowanych programów, takie samo co systemowe.

Jeśli chcesz dokładniej odinstalować jakiś program użyj Revo Uninstaller: http://www.dobreprogramy.pl/Revo-Uninst ... 12741.html


(Aneta955) #3

aha, czyli deinstalator w ccleanerze ma ten sam poziom dokładności co deinstalator systemu windows? Ps. A ten program który polecasz jest spoczko?


(Cedar) #4

Tam nie ma deinstalatora - to jest samo zestawienie programów, które masz zainstalowane- te same informacje co w systemie i z jego poziomu uruchamiasz deinstalator wbudowany w dany zainstalowany program.


(system) #5

Ccleaner może ci jedynie pomóc po odinstalowaniu programu, (przeczyścić rejestr) chociaż raczej nie będzie potrzebny bo Revo solidnie wykonuję swoją robotę :wink: .


(Aneta955) #6

Ok zrozumiałem, ale Np. Jak odinstaluję jakiś program ccleanerem.... i zainstaluję ten program z pewnych przyczyn jeszcze raz, to mógłbym ten program odinstalować tym razem poprzez dodaj/usuń programy w panelu sterowania? nie narobił bym jakiegoś bajzlu.. że raz tym a raz tym?


(Cedar) #7

CCleanerem nie odinstalujesz programu bo on nie ma takiej funkcji - normalny deinstalator się uruchamia.

To okienko z CCleanera to jest zdublowane okno systemowe z takim samym wykazem i nie daje żadnych dodatkowych funkcji i możliwości.

Jest obojętne w jaki sposób uruchomisz deinstalacje - z poziomu CCleanera czy z systemowego - efekt będzie identyczny.


(system) #8

Nie ma różnicy czy tak czy tak to odpalasz deinstalator programowy.

Chociaż kiedyś odinstalowywałem jakiś program Ccleanerem, który nie chciał się odinstalować przez Dodaj lub usuń programy.


(Aneta955) #9

Ok dzięki za odpowiedzi i :slight_smile: sory że się tak dopytywałem ale moja percepcja jest dzisiaj w ogóle od samego rana niemrawa. :stuck_out_tongue: Ale na prawdę złote dzięki. Pozdrawiam kolorowo :wink:


(Cedar) #10

Sprawdź program, o którym napisałem wcześniej - łatwy w obsłudze i skuteczny.


(Aneta955) #11

Ok :slight_smile:


(system) #12

Mylisz się, daje dodatkowe funkcje, jakich nie ma w aplecie Dodaj/Usuń programy Windows.


(Cedar) #13

"Szalenie ważne" dla procesu odinstalowania danego programu: usuń wpis i przemianuj wpis.


(system) #14

Widzę, że jednak dostrzegasz niektóre różnice między apletami Dodaj/Usuń programy Windows a Odinstaluj programy CCleaner.

Uważam, że funkcja Usuń wpis jest bardzo użyteczna dla użytkowników, którzy nie wiedzą, jak w rejestrze usunąć martwy wpis z listy.

Sądzę, że funkcja Przemianuj wpis niewiele ma wspólnego z procesem deinstalacji programu.

Pragnę jeszcze zaznaczyć, że aplet Odinstaluj programy CCleaner oferuje funkcję zapisu do pliku tekstowego listy zainstalowanych programów oraz proponuję porównać szybkość uruchamiania tych apletów.


(Cedar) #15

Barnaba , widziałeś temat wątku i zadane pytanie?

Skuteczność jest identyczna, ewentualnie możesz sobie pozostawiony jakiś wpis na tej liście skasować, nic więcej nie zrobisz.

Jeżeli komuś zależy na dokładnym odinstalowaniu jakiegoś programu i usunięciu jak największej ilości pozostałości po nim to nie za pomocą CCleaner.


(system) #16

Owszem, widziałem i brzmiało ono:

Zastanów się, czy Twoje stwierdzenie

jest zgodne z rzeczywistością, bo chyba doszliśmy do porozumienia, że nie.

Zauważ, że w mojej wypowiedzi nigdzie nie odnosiłem do skuteczności tych apletów, ani nie porównywałem ich z innym oprogramowaniem deinstalacyjnym.

Stwierdzam jedynie, że aplety Dodaj/Usuń programy Windows i CCleanera różnią się między sobą, a oto przecież między innymi pytał MobilnyZiomek.