Skutecznośc programów wspomagających sciąganie

Jaka jest skuteczność programów wspomagających ściąganie( Internet download manager, JDownloader) ?

hmm według mnie niezła, jak ma sie sciagac godzine to jest okolo 35-45 minut mnie.

Dodane 28.11.2009 (So) 20:26

znaczy godzine jak ściagam przez przegladarke

No powiem że trochę prędkości dodają, ale na cuda to nie licz. :wink:

Programy przyśpieszają transfer i to znacznie. A do pobierania polecam świetnego Fresh Download

Dla mnie przede wszystkim dla mnie liczy się stabilność,

używam program flasghet od przeszło roku i jestem bardzo zadowolony, posiada wszystko czego potrzebuje w tym m.in innymi obsługa serwisu do wymiana plików, możliwość importu listy czy chociażby harmonogram pobrań.

Głównym celem/potrzebą posiadania programu jest dla mnie maksymalne wykorzystanie łączą oraz jak wcześniej podkreśliłem stabilność połączenia (nie wliczając tu indywidualnych ograniczeń serwera). Nie jednokrotnie przekonałem się, iż pobierając poprzez menadżera firefoxa, chrome czy chociażby poprzez przeglądarke magików z redmont, w większości przypadków transfer był zaniżany o ponad 50-60%. Jeżeli natomiast, liczymy na to iż, będziemy pobierali pliki szybciej aniżeli oferuje nasze łącze, to nie mamy co liczyć :), programy tego typu służą przede wszystkich do optymalnego wspomagania pobierania plików dzieląc ąc na je mniejsze części przez co uzyskujemy stabilny transfer danych.

Ja polecam flashget, genialny w swojej prostocie.

Pozdrawiam,

Daniel

Przyspieszają transfer plików… ale się uśmiałem :badgrin:

Może opowiesz coś więcej na ten temat ? Czy chodzi ci o to, że z 1 Mb/s robią 2 Mb/s ?? :smiley:

Akceleratory pobierania służą m.in. do tego, aby można było ograniczyć transfer pobierania (tak, by dla innych programów np. przeglądarki także coś zostało), poza tym akceleratory często umożliwiają wznawianie przerwanego pobierania.

Najlepszym, jaki testowałem jest Free Download Manager.

pakeroso , wpierw zapoznaj się ze znaczeniem pojęcia “transfer” :wink:

Akceleratory mają za zadanie przyśpieszyć pobranie pliku, czyli jego transfer pomiędzy serwerem, a naszym komputerem :wink:

Nie nie o to. Menadżery mają za zadanie wykorzystać maksymalną przepustowość łącza :wink:

Niestabilna wolna kupa. Szybciej pobiera wbudowany w przeglądarkę “menadżer”.

Dodatek do FF przyspieszający ściąganie: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/10615

Samemu można sprawdzić.