Skuteczność wykrywania wirusów programami on-line

Mam pytanie, jak skuteczność skanerów on-line ma się do skuteczności wykrywania wirusów programami płatnymi, w pełnej wersji użytkowej? Weźmy na przykład skaner on-line Kaspersky i pełną, płatną wersję Kaspersky antiwirus. Jaka jest różnica w wykrywaniu wirusów między tymi dwoma wersjami produktu?

Albo Panda on-line i “płatna” Panda, Avira on-line i płatna Avira.

Słyszałem, że skanery on-line to tylko reklamówki płatnych wersji antywirusów i nie należy na nich polegać, gdyż wykrywają wirusy ze skutecznością ok,60%.

Orientuje się ktoś w temacie? Z góry dzięki za pomoc

Z tego co czytałem w jakimś artykule skaner on-line Kaspersky wykrywa wirusy na komputerze skanowanym, ale ich nie leczy (nie usuwa).

Dajmy np: MKsVir jako program to lubi przepuszczać wirusy, ale już jako skaner online jest bardzo skuteczny. Sam nie wiem dlaczego :slight_smile:

no tak, skaner on-line wykrywa wirusy, ale nie ich leczy. w pełni się z Tobą zgodzę.

ale ciekawi mnie, z jaką skutecznością te wirusy wykrywa

MKSvir on-line jest skuteczny, tak? Hmmm, różne wersje słyszałem:D Ponoć najlepsza jest Panda on-line i Kaspersky on-line.

Tylko że właśnie… niektórzy mówią, że skanery on-line mają taką samą skuteczność jak pełne wersje, tylko że nie leczą wirusów, a inni mówią, że to tylko marne reklamówki…

onczylija Pandy nie stosowałem ale Kaspersky niestety tylko wykrywa wirusy. Miałem kiedyś taki przypadek że tylko mi znalazł wirusa ale nie usunął. A Mksvir online nie dość że znalazł to i go usunął :slight_smile: Ale jeszcze jest skuteczniejszy bitdefender online scaner. Wykrywa i usuwa wirusy :slight_smile:

ok dzięki, pokręcę się przy tych skanerach

onczylija, więc jeśli o mnie chodzi to polecam ci te dwa scanery: mks-a i bitdefendera :slight_smile: Są naprawde dobre. Pozdro