Skuteczny splitter w systemie dla pliku ProRes (*.mov)


(covo) #1

jaki splitter (*.ax) powinien znaleźć się w systemie, aby plik ProRes ( *.mov ) był możliwy do “rozłupania” przez system jako taki?;
czyli aby (na przykład) w graphstudio było widać coś więcej niż tylko działanie splittera w sprawie audio (a widać dzięki Haali):

btw:
1.
jest zainstalowany --> Apple ProRes QuickTime Decoder, a dokładniej - cały QuickTimeInstaller.exe, więc teoretycznie to powinno być widoczne w graphedit - także splitter dla video, a nie jest tak.
2.
jak widać z malunku z graphstudio:
sprawa strumienia video dla pliku prores w systemie nie istnieje i stąd dalszy problem, który - tak naprawdę - jest powodem tego tematu:
otóz skrypt najprostszy avisynth z banalnym wierszem DirectShowSource nie widzi proresa i dopiero, gdy w systemie bedzie właściwy splitter, stanie się mozliwe “przepuszczanie” proresa przez skrypty avisynth. A o to mi chodzi


(Maha) #2

Napisz dokładnie jaki masz system operacyjny, jakiej wersji GraphStudioNext używasz i w jakim programie chcesz użyć splittera i rozbić .mov. Do odtwarzania, czy edycji wideo?
Nie jestem znawcą, więc poczekaj jeszcze na opinie innych. Haali splitter i ffdshow nie są już od dłuższego czasu aktualizowane, więc tu może być Twój problem. Spróbuj może LAV filters:


lub nightly:
https://files.1f0.de/lavf/nightly/
Ostatnia wersja wspierająca WinXP to chyba 0.70.2.

Przedtem odinstaluj Haali i ffdshow (itp plus inne codec packi), bo one dość agresywnie (i czasem niepotrzebnie) pakują się w ciąg filtrów/dekoderów/splitterów. Oczywiście przemyśl to dokładnie, bo tylko Ty sam wiesz, jakie Twoje programy właśnie ich potrzebują.

Czy sprawdzałeś plik .mov za pomocą MediaInfo i na pewno są w środku strumienie audio i wideo?