Skuter, jakie uprawnienia trzeba mieć?

 

Totalna bzdura !!

 

Nieznajomość przepisów (w tym i ruchu drogowego) nigdy i nikogo nie zwalnia z ich przestrzegania i jeżeli pieszy spowoduje wypadek ponosi taką samą odpowiedzialność jak i  każdy inny uczestnik ruchu drogowego (pieszy również nim jest).

 

Jeśli by się kierować tym stwierdzeniem, to tak jakby kierowcy nie musieli przestrzegać pasów dla pieszych :slight_smile:

Witam, to znaczy że teraz jeśli nie mam uprawnień na skuter a 30.10 kończę 18 lat to po tym jak już będę miał osiemnastkę to już nie mogę jeździć bez uprawnień?? 

pytałem znajomego policjanta czy mogą mi coś zrobić jak mnie złapią i powiedział że jeśli mam kask i jestem trzeźwy to mi nic nie zrobią, no chyba że na jakiś trafię że serio będą chcieli mnie udupić

Dokładnie musisz mieć prawo jazdy kategorii AM.

 

Kowala też byś się pytał jak leczyć pleśniawkę u niemowlaka??

Jazda bez posiadania uprawnień = mandat ( minimalnie  chyba 100 zł), odmowa przyjęcia = sprawa w sądzie grodzkim.

Policjant akurat powinien znać przepisy, przynajmniej te których egzekucją się zajmuje. Ale z tym, jak widać, bywa bardzo różnie.

Do 50 ccm czyli na typowe skutery trzeba mieć jedynie odpowiedni wiek - o ile dobrze pamiętam 16 lat. Od 21 sierpnia br pojawiają się przepisy że posiadacze prawa jazdy kat. b od minimum 3 lat będą mogli jeździć motocyklami do 125ccm - a tymi można spokojnie rozpędzić się do 100 km/h. Przykładowym motocyklem spełniającym te kryteria jest np ten model http://www.romet.pl/Moto,ZK_125,20,666,14044,2014.html 

Jestem na bieżąco, ponieważ poluję na coś takiego. 

 

Jak Cię  proszę nie wprowadzaj ludzi w  błąd.

Poczytaj:

 

http://motormania.com.pl/porady/nowe-prawo-jazdy-2013-kategorie-am-a1-a2-i-a/

 

a dopiero  potem zabieraj zdanie.

Czyli jeśli już, to 19 lat i z roku na rok ta liczba wzrasta o 1 :slight_smile: Bo ci, którzy ukończyli 18 lat przed wejściem nowych przepisów, nie tracą prawa do jazdy motorowerem na dowód osobisty.

 

 

Kolega wyżej ma racje co do wieku. Ty masz rację jeżeli chodzi o ustawę która wchodzi w życie. Też śmigam Rometem od roku tyle, że w wesji skuterowej. Jeżeli motocykle są takie jak skutery to warto…