Skuter młodzieżowy :)

Witam. Zamierzam kupic skuter dla siebie. Mam ukonczone 15lat. Jak bedzie wygladalo to ze strony prawnej, czy potrzebuje karty rowerowej czy jakiej? Oczywiście poleccie mi jakies modele skuterow (ewentualnie marki skuterów). Co to znaczy “odblokowywanie”? Przeczytałem o tym na jakiejś aukcji na allegro. Do jakiej prędkości może rozpędzić się przeciętny skuter? A co do kwestii funduszy powiedzcie za jaką kwotę moge kupic porządny skuter. Jego przeznaczenie to jezdzenie głównie do szkoły, sklepu itp. Nie znam sie na tym zupełnie, więc licze na wasza pomoc :wink:

z góry dzięki i pozdrawiam :smiley:

Potrzebna Ci będzie karta motorowerowa. Odblokowywanie to zdjęcie ogranicznika prędkości

a czy mam ukonczony odpowiedni wiek? i gdzie moge taka karte uzyskac?

Do jazdy na motorowerze (skuterze) potrzebna jest karta motorowerowa, którą można nabyć (oczywiście zdając egzamin praktyczny i jazdę) w swojej szkole oczywiście jak szkoła takie coś organizuje. Ja Ci polecam skutery marki: Aprilia, Yamaha, Piaggio ewentualnie jakiś Zipp. Odblokowywanie jest to odblokowanie skutera z prędkości 45 km/h do większej. Jeśli chcesz kupić jakiś porządny skuter nowy to musisz się liczyć z wydaniem 5000-7000 tyś zł.

Tylko, że po takiej operacji, by legalnie na nim jeździć trzeba mieć prawo jazdy na motor.

Zawsze można kupić używany :slight_smile:

I co w związku z tym ?

Kupić można, a jeździć z karta motorowerową nie.

Chyba że nie po drogach publicznych :stuck_out_tongue:

aha, to poleccie mi w miare porzadny skuter gdzies do 3,500 zł :wink:

wiem że w prawie Polskim należy aby motorower osiągał 45km/h ale i tak większość motorowerzystów osiąga prędkości nawet 100km/h i co im policja zrobi, nic :stuck_out_tongue:

Masz ukończone 18 lat, albo kartę motorowerową ??

No nie, większej bzdury to dawno nie słyszałem :stuck_out_tongue:

Przecież pisze że nie ma karty i ma 15 lat ;/

Dodane 30.08.2009 (N) 22:47

co fiesta dziwi Cie to że motorowery osiągają 100km/h ??

To niech sobie ją wyrobi, a potem myśli o zakupie sprzętu. Chyba że ma zamiar jeździć po terenie prywatnym, a nie do szkoły czy sklepu po drodze publicznej.

Nie, nie dziwi mnie, dziwi mnie natomiast beztroskie podejście do Prawa drogowego. Mam uprawnienia egzaminatora do karty motorowerowej włącznie i nie dziwne mi są wizyty rodziców beztroskich nastolatków, z płaczem, że zatrzymano synka na “podrasowanym” motorowerze, z kartą motorowerową. Przecież zdał egzamin.

Owszem że zdał, ale na to do czego ma uprawnienia, czyli pojazd którego silnik ma pojemność która nie przekracza 50 cm3 i którego konstrukcja ogranicza prędkość do 45 km/h.

BTW już w drodze są bardziej restrykcyjne przepisy odnośnie uprawnień do poruszania się motorowerem.

po prostu czy jest mozliwosc wyrobienia takiej karty jezeli mam tylko ukonczone 15 lat??

100km/h skuterem napewno nie 50cm3.Kartę motorowerową można zrobić od 13 roku życia :smiley:

Kartę motorowerową możesz wyrobić po ukończeniu 13 roku życia. W myśl obowiązujących przepisów prawnych, do poruszania się motorowerem po ukończeniu 18 roku życia, nie jest Ci ona potrzebna.

ok, to teraz polećcie mi jakies skutery do 3000 zł :wink:

Nie chińskiego nowego do 3.000 nie kupisz. Z używanych szukaj Kymco, Aprilia, Gilera, Piaggio z tym ze trudno będzie coś znaleźć do takiej kwoty. Pamiętaj jeszcze jedno. Używany skuter może być w stanie złym. Sprzedający może bez problemu cofnąć licznik, wyczyścić ,zrobić mały remoncik, który pozwoli przejechać kilkanaście kilometrów a później kaplica. Nowe skutery do 3.000 to tylko chińskie, ale i nie zawsze złe. Zależy jak trafisz. Na 100% wystrzegaj się marki ZIPP. Ogólnie jest to słaby skuterek. W większości są jakieś wady. Możesz rozpatrzyć się za marką: ROMET, KINGWAY, BENZER. To są wszystkie chińskie skuterki. Moim zdaniem najlepszy jest Benzer. Firma dość młoda w Polsce, ale solidna. Benzhou jest bardzo popularne na wschodzie.

http://www.benzhougroup.com/

http://www.benzer.pl/

attack89 , co ty z tymi znanymi firmami.Możesz np kupić Kingway bardzo dobre skutery :smiley:

a co powiecie o tym?

http://allegro.pl/item718270892_skuter_ … _raty.html

Nawet ,nawet