SkyDrive czy DropBox?

Co się lepiej sprawuje ? Gdzie jest lepsza polityka prywatności ? Czy można ustawić któryś z klientów tak, aby była widoczna ikonka dysku w Mój komputer ?

Zarówno SkyDrive jak i DropBox możesz pobrać z dp i zainstalować w systemie. Będziesz miał widoczną ikonę w tray’u.

Osobiście korzystam z obu klientów na komputerze, dodatkowo DropBox mam też na Androidzie, gdzie sprawuje się świetnie (obecnie brak klienta SkyDrive na Androida od twórcy programu).

Na Vista i WP7 jest aplikacja do Skydrive, która pojawia się w MK jak dysk.

Jeśli masz nowe konto na SKydrive to masz 7GB, które można rozszerzyć tylko o płatną przestrzeń, więc w takim przypadku dobrym rozwiązanie byłby Dropbox z przestrzenią 2GB(2,5GB jeśli zarejestrujesz się z refa) ale rozszerzalną za darmo do 18GB za pomocą poleceń + ewentualne dropquesty, czyli zadania za których rozwiązanie dostaje się dodatkową przestrzeń.

DropBox ma klienta, ale nie da się go ustawić w MK jak dodatkowy dysk. Po prostu jest to folder, który się synchronizuje.

Można też kupić polecenia na Allegro, w cenie 18zł za 16GB - przestrzeń jest przyznawana na zawsze i nie trzeba za nią dodatkowo płacić.

Jeśli nie masz jeszcze konta na Dropboxie to zachęcam do rejestracji z mojego linku: http://db.tt/NRdf2JY :slight_smile:

Pozdrawiam

Polecam mediafire, może nie ma takich udogodnień jak aplikacja dodająca “dysk” do eksploratora, ale za to oferuje 50GB przestrzeni, wygodny webowy uploader i możliwość łatwego udostępniania plików. jedyne ograniczenie to 200MB na plik, ale można wysyłać archiwa wieloczęściowe więc ograniczenie nie przeszkadza.

Ja polecam Ci SkyDrive. Kiedyś miał darmową przestrzeń 25Gb. Teraz dla nowych użytkowników jest już dostępnych tylko 7Gb, ale i tak jest według mnie najlepszym dyskiem internetowym.