SkyDrive czy DropBox?


(demisen) #1

Co się lepiej sprawuje ? Gdzie jest lepsza polityka prywatności ? Czy można ustawić któryś z klientów tak, aby była widoczna ikonka dysku w Mój komputer ?


(system) #2

Zarówno SkyDrive jak i DropBox możesz pobrać z dp i zainstalować w systemie. Będziesz miał widoczną ikonę w tray’u.

Osobiście korzystam z obu klientów na komputerze, dodatkowo DropBox mam też na Androidzie, gdzie sprawuje się świetnie (obecnie brak klienta SkyDrive na Androida od twórcy programu).


(Piotrek2255) #3

Na Vista i WP7 jest aplikacja do Skydrive, która pojawia się w MK jak dysk.

Jeśli masz nowe konto na SKydrive to masz 7GB, które można rozszerzyć tylko o płatną przestrzeń, więc w takim przypadku dobrym rozwiązanie byłby Dropbox z przestrzenią 2GB(2,5GB jeśli zarejestrujesz się z refa) ale rozszerzalną za darmo do 18GB za pomocą poleceń + ewentualne dropquesty, czyli zadania za których rozwiązanie dostaje się dodatkową przestrzeń.

DropBox ma klienta, ale nie da się go ustawić w MK jak dodatkowy dysk. Po prostu jest to folder, który się synchronizuje.

Można też kupić polecenia na Allegro, w cenie 18zł za 16GB - przestrzeń jest przyznawana na zawsze i nie trzeba za nią dodatkowo płacić.

Jeśli nie masz jeszcze konta na Dropboxie to zachęcam do rejestracji z mojego linku: http://db.tt/NRdf2JY :slight_smile:

Pozdrawiam


(sadaj72) #4

Polecam mediafire, może nie ma takich udogodnień jak aplikacja dodająca “dysk” do eksploratora, ale za to oferuje 50GB przestrzeni, wygodny webowy uploader i możliwość łatwego udostępniania plików. jedyne ograniczenie to 200MB na plik, ale można wysyłać archiwa wieloczęściowe więc ograniczenie nie przeszkadza.


(Tomek545) #5

Ja polecam Ci SkyDrive. Kiedyś miał darmową przestrzeń 25Gb. Teraz dla nowych użytkowników jest już dostępnych tylko 7Gb, ale i tak jest według mnie najlepszym dyskiem internetowym.