Skydrive i prawidłowy format plików video

Czy spotkał się ktoś z was z problemem z odtworzeniem filmów w Skydrive? Ja mam problem polegający na tym, że posiadam filmiki z aparatu z rozszerzeniem mp4, są one dużo za duże (Skydrive przyjmuje tylko do 300MB) więc muszę je zmniejszać i konwertować. Używam do tego programu Format Faktory. I teraz moje pytanie, jakie kodowanie, format itp. wybrać by szło to odtworzyć w Skydrive, bo do tej pory sprawdzałem kilka różnych opcji i zawsze jeden i ten sam komunikat:

“Z jakichś przyczyn (jakich??) nie można odtworzyć tego filmu wideo”. Znalazłem taką informację w bazie MS: http://windows.microsoft.com/pl-PL/skyd … ported-faq ale dalej nic mi to nie pomogło więc prosiłbym o jakieś wasze sugestie, wskazówki.

Pobieraj filmy ze skydrive na komputer i odtwarzaj.

W przeglądarce prawy klik na jakiś film -> zapisz element docelowy jako

Kodowanie musi być takie aby tylko rozszerzenie pliku miało końcówkę .mp4 lub wmv.

Ja nie chcę pobierać filmów ze Skydrive na kompa by odtwarzać, ale na odwrót, chcę wysyłać filmy na Skydrive by tam je oglądać/udostępniać.

Nie przyjmuje właśnie moich filmów mp4 które bezpośrednio z aparatu są, także po konwersji na inne różne też nie chce odtwarzać.

Skydrive ma może jakiś limit miejsca? Może przestrzeń wolna się wyczerpała?

Rozumiem, że chcesz pomóc, ale przeczytaj proszę mój pierwszy post.

Dziś znów zauważyłem ten problem, otóż nie można oglądać wideo w Firefoxie w Onedrive, dostaję komunikat “nie można otworzyć tego klipu wideo w tej przeglądarce …”. Gdy odświeżę stronę wideo co prawda odtwarza się, ale w opłakanej jakości na oko 240p. Na IE działa bez problemów, zauważyłem też, że w IE mam dostępne opcje wyboru jakości wideo no i jakość zdecydowanie lepsza 720p.