Skydrive i prawidłowy format plików video


(Axles) #1

Czy spotkał się ktoś z was z problemem z odtworzeniem filmów w Skydrive? Ja mam problem polegający na tym, że posiadam filmiki z aparatu z rozszerzeniem mp4, są one dużo za duże (Skydrive przyjmuje tylko do 300MB) więc muszę je zmniejszać i konwertować. Używam do tego programu Format Faktory. I teraz moje pytanie, jakie kodowanie, format itp. wybrać by szło to odtworzyć w Skydrive, bo do tej pory sprawdzałem kilka różnych opcji i zawsze jeden i ten sam komunikat:

"Z jakichś przyczyn (jakich??) nie można odtworzyć tego filmu wideo". Znalazłem taką informację w bazie MS: http://windows.microsoft.com/pl-PL/skyd ... ported-faq ale dalej nic mi to nie pomogło więc prosiłbym o jakieś wasze sugestie, wskazówki.


(Merliner) #2

Pobieraj filmy ze skydrive na komputer i odtwarzaj.

W przeglądarce prawy klik na jakiś film -> zapisz element docelowy jako

Kodowanie musi być takie aby tylko rozszerzenie pliku miało końcówkę .mp4 lub wmv.


(Axles) #3

Ja nie chcę pobierać filmów ze Skydrive na kompa by odtwarzać, ale na odwrót, chcę wysyłać filmy na Skydrive by tam je oglądać/udostępniać.

Nie przyjmuje właśnie moich filmów mp4 które bezpośrednio z aparatu są, także po konwersji na inne różne też nie chce odtwarzać.


(Merliner) #4

Skydrive ma może jakiś limit miejsca? Może przestrzeń wolna się wyczerpała?


(Axles) #5

Rozumiem, że chcesz pomóc, ale przeczytaj proszę mój pierwszy post.


(Axles) #6

Dziś znów zauważyłem ten problem, otóż nie można oglądać wideo w Firefoxie w Onedrive, dostaję komunikat "nie można otworzyć tego klipu wideo w tej przeglądarce ...". Gdy odświeżę stronę wideo co prawda odtwarza się, ale w opłakanej jakości na oko 240p. Na IE działa bez problemów, zauważyłem też, że w IE mam dostępne opcje wyboru jakości wideo no i jakość zdecydowanie lepsza 720p.