Skype a jednoczesne słuchanie muzyki - jak podłączyć?

Witam:) problem wygląda nastepująco: w komputerze stacjonarnym zainstalowany jest skype, do którego karty muzycznej zintegrowanej podłączone są słuchawki skype’owe - czyli jack “słuchawkowy” do wejścia słuchawkowego w kompie, a jack mikrofonowy do mikrofonowego - czyli rzecz jasna prawidłowo :slight_smile: I chodzi mi o to czy podłaczając jack’a od wieży do wejścia liniowego w kompie, a drugi koniec (2x cinch) do wejścia aux w wieży będzie istniala możliwość jednocześnie prowadzenia rozmowy przez skype’a oraz słuchania muzyki odtwarzanej poprzez Itunes na wieży?

Pierwsza rzecz to żeby mieć dźwięk z kompa na wieży to musisz ją podłączyć pod wyjście liniowe a nie pod wejście liniowe.

Druga sprawa to mając jedną kartę dźwiękową nie da rady rozdzielić dźwięku ze skype od dźwięku z iTunes czy innego źródła, musiałbyś mieć dwie karty dźwiękowe (jedna z nich może być na usb lub wirtualna tworzona przez słuchawki stereo bluetooth, ja mam tą drugą opcję) i wtedy jedną ustawiasz jako główną i podłączasz pod nią wieżę a drugą ustawiasz tylko w skype i podłączasz pod nią słuchawki i mikrofon.

Albo karta, układ na płycie z wyjściem front panel audio. Wyjścia audio z boku, z przodu obudowy i Windows Vista/7 potrafiąca dzielić dzwięk na głośniki, słuchawki itp. Skype można wtedy walnąć na słuchawki a reszta gra gdzie ustawisz.

Jeśli masz realteka hd, spróbuj w ustawieniach żeby rozdzielało każde wyjście i wejście wedle kolorów. Wtedy wepnij wieżę pod niebieski na przykład i pojawi się monit co to za urządzenie, wybierz Głośniki albo Speakers, zależy. Wtedy w skype w opcjach audio znajdź urządzenie odtwarzające i wybierz kolor pinu pod który są słuchawki wpięte, a w iTunes czy w czymkolwiek (w foobarze na bank się da) wybierz pin niebieski (albo jakikolwiek gdzie wieżę podpiąłeś).

Powinno działać, nie umiem teraz dokładnie wytłumaczyć jak włączyć te rozdzielanie bo nie mam dostępu teraz do realteka, ale nagłaśniałem tak kilka imprez (lista następna na słuchawki, aktualna na końcówkę).

3 różne odpowiedzi :slight_smile:

po kolei:

scripter1 wkradła się pomyłka w wyrazie - oczywiście chodziło mi o wyjście liniowe :smiley: tak właśnie podłączyłem wieże pod wyjście liniowe w kompie, lecz muzyki nie słychać… :cry: no i nie mam słuchawek bluetooth…

rozumiem że stworzenie wirtualnej karty będzie pomocne tylko w przypadku posiadania ww. słuchawek?

inteliboy - nie ma szans…to jest stara “buda” - wszystkie złącza umiejscowione są na tylnym panelu…

aeroflyluby - Twoja porada mnie zainteresowała, jednak…

Sprawdziłem - niestety…iTunes nie posiada takich opcji…