Skype + bluetooth + soft bluesolei + windows98

Witam,

prosze o pomoc w sprawie podlaczenia sluchawki bluetooth logitec’a do komputera z systemem win98se i rozmowe dzieki niej przez skype. sytulacja wyglada nastepujaco:

podlaczam sluchawke, bulesolei ja wykrywa i paruje (dodam ze mam moduł bluetooth na USB) i na tym sie konczy w sluchawce nie slychac zadnych dzwiekow ani mikrofon nie nagrywa, w skype wogole nie mam takiej mozliwsci zeby ustawic sluchawke bluetooth jak urzadzenie audio. moze powinienem cos jeszcze zainstalowac dodatkowao z tego powodu ze ma mtroceh stary system? nie wiem co robic prosze o rade, bo jesli nie to ta sluchawka powedruje do szafy i sie zakur :frowning: :? zy

21tn1.th.jpg

kiedy słuchawka prawidłowo działa (stan czuwania) ikonka blusolei obok zegarka powinna zmienić kolor z niebieskiego na zielony , jeżeli zmieniła się to w głównym oknie bluesolei od tej czerwonawej kuli w centrum elipsy pojawi się żółta przerywana linia po której porusza sie strzałeczka w kierunku słuchawki , cały czas słuchawka jest w stanie czówania , aktywacja słuchawki (przęłączenie się z karty dzwiękowej na bluetooth) następuje dopiero po krótkim naciśnięciu na guzik funkcyjny słuchawki , aktywacje należy wykonać przed rozpoczęciem rozmowy np. w skype lub w przypadku słuchania muzyki przed uruchomieniem np. winapa czy innego playera.

dokladnie to robie, sluchawka paruje sei z odbiornikiem, ikonka swieci sie na zielono, a jednak w sluchawce nie ma zadnego dzwieku z telefonem sluchawka dziala wiec jest sprawna. jedna rzecz mnie tylko zastanawia, poniewaz zauwazylem ze sluchawke moze podlaczyc z odbiornikeim na dwa sposoby tzn klikajac mysza na sluchawki znajdujace sei na orbicie i wybierajac connect, wowczas strzalka bedzie poruszala sie od sluchawek do centrum elipsy lub mozna podlaczyc sluchawki przez przycisk wielofunkcyjny i wowczas strzalka bedzei sie poruszala od centrum do sluchawek (czyli w druga strone), moze to ma jakies znaczenie, ale probowalem tak i tak i mimo to nic nie dziala. Jakiego Pan uzywa systemu operacyjnego? ja mam win98se i wydaje mi sie ze to moze byc przczyna tego problemu, mimo wszystko dziekuje za rady. czeka mnie niedlugo przesiatka na inny komputer wiec moze pozbede sie tego problemu, pozdrawiam.

XP ale zaraz sprawdze to na 98 i dam odpowiedź czy działa.

No i niestety bluetooth nie działa prawidłowo na 98se aplikacja bluesolei instaluje się , wykrywa słuchawke , uzyskuje z nią połączenie ale reszta systemu nie chce współpracować , tzn. system nie wykrywa i nie instaluje bluetooth-a jako dodatkowe źródło dzwięku a bez tego niestety nie będą współpracować skype czy inne programy do odtwarzania dzwięków, niepozostaje nic innego jak przesiąść się na inny system np XP.

mbs600 - proszę w trybie pilnym zmienić tytuł tematu na konkretny o raz zacząc używac polskich znaków typu ąśćżł