Skype + bluetooth + soft bluesolei + windows98

(Bochenekmarcin) #1

Witam,

prosze o pomoc w sprawie podlaczenia sluchawki bluetooth logitec'a do komputera z systemem win98se i rozmowe dzieki niej przez skype. sytulacja wyglada nastepujaco:

podlaczam sluchawke, bulesolei ja wykrywa i paruje (dodam ze mam moduł bluetooth na USB) i na tym sie konczy w sluchawce nie slychac zadnych dzwiekow ani mikrofon nie nagrywa, w skype wogole nie mam takiej mozliwsci zeby ustawic sluchawke bluetooth jak urzadzenie audio. moze powinienem cos jeszcze zainstalowac dodatkowao z tego powodu ze ma mtroceh stary system? nie wiem co robic prosze o rade, bo jesli nie to ta sluchawka powedruje do szafy i sie zakur :frowning: :? zy

(Zbych ) #2

21tn1.th.jpg

kiedy słuchawka prawidłowo działa (stan czuwania) ikonka blusolei obok zegarka powinna zmienić kolor z niebieskiego na zielony , jeżeli zmieniła się to w głównym oknie bluesolei od tej czerwonawej kuli w centrum elipsy pojawi się żółta przerywana linia po której porusza sie strzałeczka w kierunku słuchawki , cały czas słuchawka jest w stanie czówania , aktywacja słuchawki (przęłączenie się z karty dzwiękowej na bluetooth) następuje dopiero po krótkim naciśnięciu na guzik funkcyjny słuchawki , aktywacje należy wykonać przed rozpoczęciem rozmowy np. w skype lub w przypadku słuchania muzyki przed uruchomieniem np. winapa czy innego playera.

(Bochenekmarcin) #3

dokladnie to robie, sluchawka paruje sei z odbiornikiem, ikonka swieci sie na zielono, a jednak w sluchawce nie ma zadnego dzwieku z telefonem sluchawka dziala wiec jest sprawna. jedna rzecz mnie tylko zastanawia, poniewaz zauwazylem ze sluchawke moze podlaczyc z odbiornikeim na dwa sposoby tzn klikajac mysza na sluchawki znajdujace sei na orbicie i wybierajac connect, wowczas strzalka bedzie poruszala sie od sluchawek do centrum elipsy lub mozna podlaczyc sluchawki przez przycisk wielofunkcyjny i wowczas strzalka bedzei sie poruszala od centrum do sluchawek (czyli w druga strone), moze to ma jakies znaczenie, ale probowalem tak i tak i mimo to nic nie dziala. Jakiego Pan uzywa systemu operacyjnego? ja mam win98se i wydaje mi sie ze to moze byc przczyna tego problemu, mimo wszystko dziekuje za rady. czeka mnie niedlugo przesiatka na inny komputer wiec moze pozbede sie tego problemu, pozdrawiam.

(Zbych ) #4

XP ale zaraz sprawdze to na 98 i dam odpowiedź czy działa.

No i niestety bluetooth nie działa prawidłowo na 98se aplikacja bluesolei instaluje się , wykrywa słuchawke , uzyskuje z nią połączenie ale reszta systemu nie chce współpracować , tzn. system nie wykrywa i nie instaluje bluetooth-a jako dodatkowe źródło dzwięku a bez tego niestety nie będą współpracować skype czy inne programy do odtwarzania dzwięków, niepozostaje nic innego jak przesiąść się na inny system np XP.

(sdar) #5

mbs600 - proszę w trybie pilnym zmienić tytuł tematu na konkretny o raz zacząc używac polskich znaków typu ąśćżł