Skype brak dzwięku ja slysze a mnie nie

witam mam ubuntu 6,12

zainstalowalem sobie wolfa et, z brakiem dzwięku poradzilem sobie sam,jest dośc chrypiący i duzo brzydszy nisz w windowsie ale niech narazie bedzie i tak.Gramy z kolegą w et i porozumiewamy sie przez skype,i tu ząk ja go slysze w zbudowanych glosnikach laptopa a on mnie nie :frowning:

jak podlącze sluchawki w nich go nie słychac wtedy też ,gdy prubuje nagrać dzwięk za pomocą rejestratora też nic sie nie nagrywa a sluchawki gdziałaja napewno(walczymy przez to na windowsach i dzialają)

można z tego wybrnąć -prosze o porade kroczek za kroczkiem ,ide do pracy miłego dnia

alsamixer - wlacz sobie mikrofon :wink: tzn pobaw sie ustawieniami powinno pomoc

( ALSA albo jakis inny mixer dzwieku )

wojownik gra ET jest bardzo "samolubna i jeżeli w niej masz dźwięk to w innych programach w czasie gry możesz zapomnieć o dźwięku.

W przypadku kiedy ET korzysta z /dev/dsp to wystarczy dźwięk ten (z /dev/dsp) przekierować na ALSA. Do tego można użyć chociażby dmix’a.

Jeżeli ET korzysta z ALSA, to problemów nie będzie, ale będzie trzeba użyć dmix’a, który z kolei gryzie się ze skype’m.

Ale i tak wszystko zależy, czy karta obsługuje sprzętowe miksowanie, czy nie. Bo jeśli nie, to mogą być poważne problemy, a jeśli obsługuje, to problem jest znikomy.

kaka jak to zrobic jak ustawic

Złączono Posta : 30.03.2007 (Pią) 9:30

Panowie no mam juz prawie wszystko co mam na winde,odtwazam wszystkie flimy,java ,flesze,google earth, beryl,wolfenstein et,kadu,azureus,opera,adobe reader,rozdzielczosc taka jak chcialem!!

tylko pozostala kwestja tego nieszczesnego skype ,wyjasnienia to dla mnie czysta magia, gdzie to odpalic w czym jaka komeda, jak juz bede mial dzwiek w skype to dopiero zajme sie by moc rozmawiac i grac jednoczesnie w wolfa------------prosze pomozcie a windows dostanie ostatecznego kopa w pupe .

Cześć,

domyślam się, że używasz skype w wersji najnowszej 1.3.0.53, w tej wersji jest jakiś bug i dla nie których kart dźwiękowych trzeba przełączyć,na czas korzystania ze skype’a, w ustawieniach mixera z Shared na Independent - surround jack mode. U mnie w openSUSE 10.2 działa :). generalnie musisz wypróbować kilka ustawień mixera, ewentualnie przeinstalować system dźwięku.

pozdrawiam

mixera z Shared na Independent - surround jack mode

gdzie tego szukac nigdzie czegos takiego nie widze :frowning:

zwykle jest to w ustawieniach mixera ->przełączniki, przynajmniej w kmix( nie używam Gnome’a ), ale nie wiem jaką masz kartę, możesz wcale nie mieć takiej opcji aktywnej. Zakładam też, że masz zaznaczony mikrofon jako wejście i capture.

pozdrawiam

ja mam tylko regulacja mixera dla nvidia odtwarzenie nagrywanie,moge wziasc na prefrencje tam mam takie cos

HDa Nvidia( alsa mixer) a pod spodem -glowny -pcm -przechwytywanie

Po zaznaczeniu w preferencjach “przechwytywanie” powinno Ci się wyświetlić w ustawieniach mixera, to musi być zaznaczone, bo inaczej dźwięk z mikrofonu czy też line in nie będzie nagrywany.

Doinstalowałem sobie regulacje głośności dla Gnome i widzę,że też są tam zakładki jak w Kmix odtwarzanie, nagrywanie, przełączniki -> musisz pozaznaczać odpowiednie zakładki i kombinować :slight_smile:

pozdrawiam

Ci chodzi chyba o serwer dźwięku jack? Jeżeli tak, to najpierw go trzeba zainstalować, czego nie polecam, bo to zbędne. Serwer dźwięku jack służy tylko do profesjonalnej pracy z dźwiękiem, itp. itd.

wojownik , pobaw się dmix’em i/lub samą ALSA (w zależności, czy masz wsparcie sprzętowego miksowania).

cześć,

nigdzie nie sugerowałem mu zainstalowania serwera jack( jest on standartowo w postaci plugin jack w alsie),a surround jack mode : shared lub independent - występuje w ustawieniach mixera alsa jak ma się dźwięk 5.1 itd. , też sugerowałbym kombinowanie z mixerem, ewentualnie sprawdzenie, czy nie ma czasem jakiegoś problemu z używanym sprzętem (miałem kiedyś podobne problemy z laptopem asusa, dopiero kolejna wersja alsy i upgrade biosu rozwiązały problem ).

pozdrawiam

Spytaj na kanale #ubuntu-pl@irc.freenode.net, tam napewno Ci pomogą :slight_smile:

pozaznaczane i zaznaczone i ustawione na maxa i nie nagrywa dzwieku :frowning: