Skype - dzwonek na głośnik, rozmowa na słuchawki

W wątku http://www.dobreprogramy.pl/Windows-Upg … 15145.html użytkownik Mandrivauser pochwalił się, że

po aktualizacji z visty do win7 “skype zostało z taką konfiguracją jak miałem w viscie czyli dzwonek na zewnętrzne głośniki a rozmowa na słuchawki. :)”. czy ktoś z Was wie jak skonfigurować skype’a (lub/i system lub/i sterownik audio), by tak właśnie się zachowywał?

PS. sam posiadam wbudowany w płytę układ HDA realteka, a w systemie Win7 są sterowniki producenta (R235)

Górny panel > Narzędzia > Opcje > Ogólne > Ustawienia audio > Dzwonek. W Rozwijanym pasku wybierasz urządzenie, które ma dzwonić.

Ha, to ja wiem :slight_smile: tyle, że jak sprawić, by opcja Głośniki i Dzwonek wybierała inne wyjście dźwięku (obie w rozwijanych listach mają to samo, przy czym tylko jedna z opcji działa).

Próbowałem w samych sterownikach Realtek rozdzielić łączenie w jedną “paczkę” gniazd wejściowych i wyjściowych (widzianych jako Głośnik z dodatkowym opisem, np. Głośnik - Przedni)) - tak, by każda końcówka była widziana w systemie niezależnie, ale jakoś nic to nie zmieniło w opcjach wyboru (no, mikrofon wzbogacił się o jeden dodatkowy wybór :slight_smile: ). Czuję, że to o to chodzi właśnie (np. pojawi mi się coś jak Rear Red Out), ale… no nie wychodzi, więc może gdzieś jeszcze to się zmienia.

Nigdy tego nie zmieniałem, ale w ustawieniach audio S mamy do wyboru głośniki albo głośniki albo sluchawki, a dzwonek 6 opcji do wyboru w tym wszystkie urządzenia lub głośniki…

a mogę wiedzieć jaką masz kartę dźwiękową? bo rozwiązanie interesującej mnie kwestii przy widocznych przez Ciebie opcjach wydaje się być łatwe.

ps. jeśli masz równiez realteka, to podaj wersję kodeka lub sterowników - bardzo proszę. przypuszczam jednak, że masz nieco ambitniejszy układ dźwiękowy :slight_smile: