Skype - dzwonek na głośnik systemowy - już nie ma?

Witam!

Miałem Skype nie najnowsze i ostatnio aktualizowałem i chyba mi wcięło bardzo przydatną funkcję. Otóż mimo że słuchawki są podpięte pod audio, to można było włączyć “Używaj głośnika systemu” i wtedy dzwonek był słyszalny przez PC Speakera (czyli głośnik podłączony do płyty głównej).

Faktycznie nie ma już tej f-cji czy mam coś skopane? Ewentualnie która możliwie nowa wersja jeszcze to miała - bo nawet nie będę się zastanawiał - jest mi to niezbędne po prostu…

aktualna wersja Skype: 4.2.0.155

Pozdrawiam i czekam na ratunek :slight_smile:

W.-

Nic nie masz skopane to skype pod względem wykrywania urządzeń dzwięku jest skopane , mam podobny problem tyle tylko że u mnie skype nie przełącza na słuchawke bluetooth musze to robić ręcznie , wersja 3.8 działa bez zarzutu i wykrywa każde urządzenie jako domyślne czyli aktualnie będące w użyciu, również głośnik systemowy.

Faktycznie w 3.8.0.115 mam już checkboxa do używania głośnika systemowego ale nie działa - ciągle idzie na słuchawki. Faktycznie ostatnio u mnie po jakimś czasie windows znalazł jakieś audio przez BT i chyba dlatego coś Skype zgłupiał. Jeszcze popróbuję z urządzeniami, wywale Bt i po restarcie może chwyci…

Żeby skype wykrył głośnik systemowy to musisz odłaczyć i głośniki zewnętrzne i słuchawki (wyciągnąc z gniazd kabelki)