Skype, firefox, IE wieszają się

Witam

Tak jak w temacie. Firefox przy ściąganiu czegokolwiek wiesza się, skype loguje się przy włączeniu kompa (słychać dźwięk logowania), ale potem już go nie da się włączyć, a internet explorer włącza się w procesach ale nie pokazuje się okno. Przed formatem miałem dokładnie tak samo i znalazłem na forum podobny wątek gdzie doradzono po analizie z OTL odinstalowanie wtyczki VShare i usunięciu “resztek” przez OTL. Zrobiłem podobnie i wszystko ok. Lecz po formacie problem powrócił. VShare’a nie instalowałem na nowym systemie. Mój system to Windows XP SP3, IE9, Skype 5, Firefox 6.0.2

Prosił bym bardzo o sprawdzenie logów http://wklejto.pl/txt105323

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Niech zgadne system instalowany z modyfikowanej płytki?

"Mój system to Windows XP SP3, IE9,

Od kiedy to masz możliwość instalacji IE9 w systemie Windows XP SP3. Jednyną przeglądarką dostępną ze stajni MS jest IE8.

W logu nic szkodliwego.Przeskanuj progr.Malwarebytes Anti-Malware

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html

Przed skanowaniem wykonaj RĘCZNĄ AKTUALIZACJĘ BAZY WIRUSÓW

Sory może i IE8, nie wiem bo nie włącza mi się, a nie używam go tylko firefoxa.

Win był instalowany z oryginalnej płyty.

Jeszcze nie skanowałem bo muszę wymyślić jak go ściągnąć na kompa :confused: I taka wskazówka: Czy problem może siedzieć w ulubionych firefoxa? przed formatem miałem zainstalowanego VSher’a, i dodatkowo dodał on tak jakby swoją wyszukiwarkę do FF., tzn.: gdy wpisywałem jakiś link w pasku adresu i się w nim pomyliłem to wyświetlało mi stronę z wynikami szukania podobną do google, tylko z VShare’a. Tego typu ustawienia z tego co wiem instalują się w C:\Documents and Settings\nazwa użytkownika\Dane aplikacji\Mozilla. A ten właśnie folder kopiowałem na nowy system ze względu na ulubione. Próbowałem przenosić ten folder i resetować kompa, ale to nie pomogło. A to jedyna przyczyna jaka mi przychodzi do głowy.

Dodane 24.09.2011 (So) 9:02

Wyżej wymieniony program nic nie znalazł;( I dam jeszcze jedną wskazówkę jaką znalazłem. Jest to chyba jakiś proces który się włącza wraz z kompem. Jak włączałem kiedyś komputer to od razu po włączeniu skypa kliknąłem na jego ikonę w trayu, i włączył się ale “coś” się włączyło następnego, i tak się zawiesił. Tak samo próbowałem z IE, i ta sama historia. Programy odpowiadały dopiero gdy komp się wyłączał i to “coś” też się wyłączyło.

Dodane 24.09.2011 (So) 10:46

Dobra. Problem po części rozwiązany:) Wkurzyłem się i zacząłem wyłączać po kolei programy z traya i… Okazało się że albo spik, albo ad mucher, albo internet download manager wieszają pozostałe programy. Jeszcze nie doszedłem który, ale to jakiś krok do przodu.

Temat można uznać za zakończony.