Skype i dzwonienie do Niemiec na polską kartę T-Mobile


(Kamilmlody5) #1

Witam.

W Skype pierwsze połączenie na telefon mogę zrealizować za darmo. Wszystko jest ok, ale gdy dzwonię pod numer +49_numer_telefonu_karty_sim_kupionej_w_polsce to jakaś niemka odebrała(bot) i coś gadała w niezrozumiałym języku. Przeprowadziłem tą rozmowę prawidłowo, czy powinienem jakoś inaczej zadzwonić?

Do osoby której dzwonie i która ma polską kartę sim będzie naliczana opłata z jego konta przebywając w Niemczech/Holandii ?


(Filip Hh) #2

Jeżeli jest to karta od polskiego operatora to dzwoń +48_nr_tel(to znaczy tak jakbyś dzwonił do niej gdyby ona była w polsce).

Nie za bardzo rozumie o co tu pytasz ale jeżeli osoba ma polską kartę za granicą to nieważne z czego byś dzwonił do niej to ona i tak zapłaci opłatę roamingową (około 50 groszy/min jeżeli jest w pierwszej strefie roamingowaj).


(MaRa) #3

Polskie numery mają kierunkowy +48.

Jeśli ktoś będzie korzystał z roamingu, to zapłaci na rozmowę przychodzącą, niezależnie od jej źródła. Nie wiadomo, gdzie w danej chwili przebywa telefon, więc zasada jest taka, że dzwoniący płaci jakby dzwonił na telefon w Polsce, a w roamingu resztę płaci odbierający rozmowę. Nie ma znaczenia, czy ktoś dzwoni poprzez Skype, telefon stacjonarny, komórkowy, ma bezpłatne minuty czy nie, on ma swoje rozliczenia, odbierający swoje.


(Kamilmlody5) #4

Ok. Thx.