Skype - mikrofon i muzyka jednocześnie na wejściu

Witam

Potrzebuję miksera audio, który umożliwiłby mi rozmowę na Skype ale w taki sposób, żeby osoba, z którą rozmawiam słyszała jednocześnie to, co mówię do mikrofonu i (trochę ciszej) muzykę z pliku MP3. Najlepiej oczywiście bez żadnych rozwiązań sprzętowych. Po prostu na wejściu do Skype ma być i mikrofon, i muzyka, lecz trochę ciszej.

Z góry dzięki i pozdrawiam :slight_smile:

Hej,

A po co Ci do tego mikser?? Bez problemu wystarczy ten, wbudowane w system. Ustawiasz odpowiedni poziom odtwarzania dźwięku - zwykle odpowiada za to suwak Wav - oraz poziom odsłuchu mikrofonu. Oba ustawienia dotyczą odtwarzania dźwięku. Następnie w Skypie jako źródło dźwięku ustawiasz Miks Stereo - i gotowe.

Pozdrawiam,

Dimatheus

No właśnie nie wystarczy. Jak ustawię na wejściu mix stereo i włączę odsłuch mikrofonu, to osoba, z którą rozmawiam, będzie słyszała dźwięk z mojego mikrofonu, muzykę, ale także siebie (echo). A ja chcę to echo wyeliminować. Mam nadzieję, że jasno to opisałem. :slight_smile:

Hej,

Rozumiem. Problem w tym, że systemów włącznie z Windows XP nie wyposażono w możliwości definiowania głośności w zależności od źródła pochodzenia dźwięku, nie można więc dla poszczególnych aplikacji przypisywać, co i jak w nich ma grać, a co nie… Oczywiście część z nich można zgłaśniać i ściszać, ale nie ma możliwości, by definiować, co ma być wysyłane do miksu stereo, a co nie… I obawiam się, że zastosowanie jakiegokolwiek miksera nie da zupełnie nic. :expressionless:

:arrow: Z jakiego systemu korzystasz??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Windows XP. Ale to się jakoś musi dać zrobić. :slight_smile:

[edycja] Jest program IndieVolume pod XP i mógłbym wyciszyć Skype, ale chcę słyszeć rozmówcę. Przydałoby się coś analogicznego do IndieVolume, tyle że sterującego programami “wchodzącymi” pod mikrofon.

[edycja] IndieVolume pozwala regulować dźwięki z poszczególnych aplikacji wpadające do jednego urządzenia audio. U mnie mikrofon nie wyświetla się jako osobne urządzenie , więc można by zrobić (zamiast programu podobnego do IndieVolume) tak, żeby mikrofon w taki sposób był w systemie rozpoznawany.

Hej,

Wiesz jak to jest z tym musi… :stuck_out_tongue: Ogólnie potrzebny byłby program, który w czasie rzeczywistym przekazuje wybrane elementy audio do jednego z wyjść. Sam pracowałem na wielu programach audio, aczkolwiek nie spotkałem się z takim, który w Aux’ach pozwalałby na eksport do danego kanału audio - zawsze możliwe są eksporty tylko do plików…

To jest to, o czym pisałem powyżej. Ewentualnie możesz spróbować posłużyć się jakimś programem do nagrywania audio i dźwięk z niego przekierować razem z muzyką za pomocą tegoż programu.

Pozdrawiam,

Dimatheus