Skype na pulpit windows 8.1 problem

Witam chcialem zainstalować skype na pulpit bo kafelki to porazka. Ściagnelem i zainstalowałem mam dwa konta użytkownika i na jednym działa a na drugim nie tylko sie wyświetla okno niebieskie z logiem skype i nic foto

post-178045-0-50875800-1398100213_thumb.

Ja też miałem desktopowy Skype, ale działy się z nim różne cuda. Kafelkowy jest jednak lepszy, od niedawna ma wszystkie funkcje. Wystarczy nauczyć się dwóch rzeczy: Pierwsza : Klikajaj prawym przyciskiem myszy w aplikację, to wysunie się pasek z dodatkowymi funkcjami. Druga: Wciśnij windows+C, a następnie ,ustawienia" na prawym panelu. Na górze paska masz ustawienia Skype.

Ten Skype to nie same kafelki. To aplikacja Modern. Microsoft zauważył w końcu, że ekran startowy nie nadaje się na zwykle komputery, a aplikacje Modern takie jak ten Skype którego nie lubisz, w okienku na pulpicie byłyby OK - z jednej strony przypominałby starego Skype, fakt, ale z drugiej działają szybciej i są nowoczesne. Jednak zanim przywrócą w aktualizacji menu start i aplikacje w okienku, minie trochę czasu.

Warto więc zainstalować aktualizację tymczasową, czyli Windows 8.1 Update z Windows Update, ona pozwala na przypinanie Skype ze Sklepu Windows do paska zadań. Teraz także, gdy pojedziesz w prawy górny róg, pokazują się przyciski minimalizacji lub zamknięcia okienka. Przez to nowy Skype staje się lepiej zintegrowany z pulpitem. Po zainstalowaniu aktualizacji radzę ci także kliknąć w pasek zadań na pulpicie prawym przyciskiem myszy, wybrać ,właściwości", następnie zakładkę ,nawigacja" i zaznaczyć, żeby po zamknięciu aplikacji takich jak nowy Skype, pokazywał pulpit zamiast ekranu startowego. I wtedy jest bardzo wygodnie. Na menu start prawdziwe warto poczekać, bo programy je udające zwalniają komputer.

Jeżeli chcesz jednak koniecznie używać starego Skype, to możliwe, że Kafelkowy Skype przeszkadza klasycznemu.

Odinstaluj kafelkowego, na ekranie startowym z kafelkami, klikając prawym na kafelek Skype i wybierając ,Odinstaluj". Zrób to na koncie, na którym nie działa ci zwykły. Potem spróbuj zainstalować od nowa zwykłego Skypa dla pulpitu. Zrestartuj komputer, zaloguj się i sprawdź, czy działa.

Poddaje się jedno konto bedzie z klasycznym a drugie z nowym skype nic nie pomaga