Skype na windows 8.1 zakluca działanie WMP i nie ma dzwieku na youtube

Witam. Ostatnio przywróciłem na swoim kompie ustawienia fabryczne tzn zrobiłem całkowity reset. Co się wiązało z ponowną aktualizacją windowsa 8 i wgraniu windowsa 8.1. Piszę o tym ponieważ możliwe ze przez to mam problemy ze skype. Zainstalowałem najnowszą wersję skypa, ale podczas połączenia nie słyszę rozmówcy, ani on mnie. W ustawieniach jest wszystko ok. Najlepsze jest jednak to ze gdy wchodzę na skypa i próbuję polączenia testowego na którym oczywiście nic nie słychać,to pózniej mam problemy z filmami na you tube (nie ma dzwięku) do tego WMP nie chce otworzyć żadnego filmu. Tak się dzieje po tym jak próbuję połączenie testowe na skype. Odinstalowałem skype i filmy działają. Dzwięk na youtube też. Nie wiem dlaczego tak się dzieje. Proszę o pomoc

Jaki układ dźwiękowy? Jeśli to Realtek HD Audio, to wydaje mi się, że to wina sterowników, które masz aktualnie zainstalowane.

Spróbuj następującej metody:

 

Kliknij ‘PPM’ na pulpicie i wybierz ‘Personalizuj’. Na dole wybierz opcję ‘Dźwięki’. W nowym oknie przejdź do zakładki ‘Komunikacja’ i zaznacz ‘Nic nie rób’, po czym kliknij ‘Zastosuj’ —> ‘OK’. To powinno pomóc na niedziałające dźwięki z YouTube i problemy z WMP.

tadeusz62, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

poprawione :wink:

zgadza się. Skąd mogę pobrać aktualne sterowniki?

mam tak ustawione. Teraz jak odinstalowałem skype to dzwięk jest i WMP też działa poprawnie, ale jak zainstaluję skypa to są problemy

Z tego co ja się orientuję, to najaktualniejsze sterowniki znajdziesz tutaj.

Ja mam sterowniki z FileHippo, bo na nich nie mam problemów z dźwiękiem. Na tych ze strony producenta układu dźwiękowego cuda niewidy się działy.

Wersja 64-bit: http://filehippo.com/pl/download_realtek_high_definition_audio_vista_64/

Wersja 32-bit: http://filehippo.com/pl/download_realtek_high_definition_audio_vista/

ja mam Windowsa 8.1 a nie Viste

pobrałem te sterowniki i dalej problem

Przychodzi mi do głowy jeszcze jedna rzecz, mialem kiedyś “cuda” na komputerze z dźwiękiem i folderami i jakąś aplikacją, już nie pamiętam jaką, ale problemem były paczki kodeków, cos się tam gryzło, nie wiem czy masz jakieś poinstalowane dodatkowe kodeki, ale może sprawdź i ten wątek.

Ja też mam. To są sterowniki na Vistę, 7 i 8 oraz 8.1 :slight_smile:

Ściągnąłem program Slim Drivers który sam mi wyszukał prawidłowe sterowniki. Po zaktualizowaniu wszystko działa. Dziękuję za pomoc. Do zamknięcia.