Skype nie działa, OpenWengo też - czy to tylko przypadek?

Witajcie,

Jak już wszyscy wiemy, od kilkunastu godzin nie działa popularny komunikator Skype (tutaj link). W tym samym czasie pojawił się (przynajmniej u mnie) problem z innym programem VOIP - OpenWengo. Oto opis: chcę zadzwonić do kolegi którego mam na liście kontaktów, więc klikam na jego nicku prawym przyciskiem myszy i wybieram opcję “Połącz”. Niestety, nie mogę uzyskać połączenia, ponieważ pojawia się komunikat o wiele mówiącej treści “Błąd”.

Dodam, że ów kolega również nie może się do mnie dodzwonić, powód j/w. Stało się to wczoraj, w dniu kiedy “padł” Skype. Wcześniej OpenWengo działało normalnie.

Czy obydwie sieci (Skype i OpenWengo) są jakoś ze sobą sprzężone, w związku z czym czy awaria jednej z nich pociąga za sobą również drugą? Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie, Jarek (Highland_).

PS. Aktualnie korzystam z systemu Windows XP Home Edition SP2, a obydwa komunikatory ściągnąłem z ich oficjalnych stron internetowych.

Jezeli te dwa komunikatory są jakoś powiązane ze soba to nie jest to przypadek a jesli nie są powiązane ze soba to jest zwykły zbieg okolicznosci.

Awaria sieci Skype została już usunięta, znowu można korzystać z tego programu. OpenWengo także “zaskoczyło”. Nie wiem co mam o tym myśleć; być może był to tylko zwykły zbieg okoliczności, a może obydwie sieci są jakoś zależne od siebie. No w każdym razie problem rozwiązał się samoistnie :-). Pozdrawiam, Jarek (Highland_).

Skype jest drogi, zarejestruj sie na http://www.darmowytelefon.pl - tu masz 300 minut tygodniowo gratis na wszystkie polskie stacjonarne i nie tylko. Przez 4 miesiace od czasu ostatniego doladowania.