Skype okropnie zniekształca głos

Witam.

Jak w temacie korzystam z komunikatora Skype, zawsze było O.K. ale od wczoraj dźwięk brzmi jak “rozmowa z piekłem” że tak powiem. Mój rozmówca słyszy mnie normalnie a ja jego głos bardzo zniekształcony i każde słowo jest powtarzane przez Skype 4 razy. Próbowałem przeinstalować program ale nic to nie dało. Co może być tego przyczyną? Liczę na czyjąś pomoc.

Pozdrawiam.

Rozmawiacie przez mikrofon+słuchawki czy przez mikrofon+głośniki? Jak przez to drugie to masz już odpowiedź :wink:

Powtarzanie jest przesto, ze albo zamiast sluchawek uzywassz glosnik(albo ten z kim rozmawiasz), a znieksztalcony glos jest jak nie tego przyczyna to wolnego neta, ale watpie.

Powtarzanie 4 razy to nic innego jak sprzężenie zwrotne. Może to też być wina zbyt słabego transferu, chociaż skype nie potrzebuje dużo: ~10,0 kB/s. Można oczywiście ustawić głośność, aby nie było echa, ja tak rozmawiam z kumplem (ma słuchawki z mikrofonem), a jego u mnie słychać w pół świata :slight_smile: .

Ja rozmawiam przez mikrofon+słuchawki a druga strona przez mikrofon+głosniki, a dziś rano jak włączyłem skype to nawet ta początkowa muzyczka była jakaś dziwna, jakby rwana. Czy to może mieć związek z jakością rozmów? Nawet sygnał dzwonienia do mnie i ode mnie jest dziwny, również jakiś rwany.

Masz rozwiązanie. Poza tym:

start>panel sterowania>dzwięk i urządzenia audio>ustawienia głośników>zaawansowane>sprawdź czy nie ustwiły sie kwadrofoniczne

Jeśli korzystasz ze słuchawek to tam ustaw słuchawki.

jak drua strona przez glosniki, to dlatego sie powtarza glos.

A jak przerywa to wina lacza