Skype - problem z dźwiękiem

Założyłem temat, ponieważ ostatnimi czasy zacząłem mieć dość spore problemy z programem “skype” ( wszystkie wersje bez wyjątku ). Kłopoty pojawiły się po sformatowaniu komputera, wcześniej ten program działał mi bez zarzutu. Przejdę do rzeczy… podczas włączania programu wszelkie dźwięki, jakie on wydaje, są zniekształcone i przerywane. Nie wiem dlaczego tak się dzieje. Najgorsze jest to, że podczas rozmowy z kimś praktycznie nie da się go słuchać, bo jakość głosu jest strasznie niewyraźna, słychać ciągłe echo i przerywanie… inni oczywiście słyszą mnie znakomicie ;/ Absolutnie nie wiem od czego to może zależeć, próbowałem instalować inne wersje programu - niestety bez skutku. Pragnę zaznaczyć, że dzieje się tak również w programie team Speaker - wywnioskowałbym że problem dotyczy programów do komunikacji, jednak gg jak działało, tak działa bez zarzutu.

Bardzo proszę o pomoc, skype jest dla mnie dość ważnym programem, a obecnie nie mogę się komunikować drogą słowną poprzez internet… niby można przez gg, ale to nie to samo :frowning: Chciałbym, by skype i ts znów działały mi bez zarzutu, dlatego napisałem tutaj, by spece od tego typu spraw w jakikolwiek sposób mi pomogli :wink: Żeby nie być gołosłownym, przedstawiam krótkie nagranie, przedstawiające dokładnie problem z dźwiękiem w skype…

http://vimeo.com/8241902

Czekam na odp. ^^

Dodane 17.12.2009 (Cz) 21:05

Ma ktoś jakieś pomysły?

Sprawdż ustawienia audio w skypie.Przeprowadż rozmowę testową.

Jeśli stalesz nie pomógł-uaktualnij sterowniki do karty dżwiękowej.

Niestety… dalej to samo :frowning: Zaktualizowałem sterowniki dźwięku, sprawdziłem radę stalesza, lecz dzieje się tak samo ;/ Bardzo zależy mi na działaniu skype więc jeśli ktoś miał podobny problem bądź wie, jak mu zaradzić, proszę byście o tym napisali ^^ Czekam na jakieś rady :slight_smile:

W takim razie pobaw się ustawieniami Audio w panelu sterowania.Nie podajesz zbyt wielu daych,może to ustawienia karty dżwiękowej,włączone jakieś efekty-może echo.

http://www.skype.com/intl/pl/help/guide … _xp.html#4

Sprawdź Narzędzia=>Opcje=>Ustawienia audio w Skype.

Sprawdż od kiedy masz ten problem…Ja miałem kiedyś podobnie i po TYGODNIACH kombinacji doszedłem(przez czysty przypadek),że Skype “gryzł się” z Jetaudio! !!

Najgorsze jest to, że nie tylko skype nie działa właściwie, ale też team speaker. Skypa mam zainstalowanego od razu po formacie, jakieś dwa miesiące… Sterowniki jakie posiadam to Realtek HD Audio, nigdy nie miałem z nimi problemów ;/ Próbowałem wszystkiego z linka ybu - nie pomogło.

Jaki system operacyjny? Używasz 64-bitowego systemu?

Odinstaluj wszystkie kodeki, które masz w systemie i przeczyść rejestr programem CClenaer