Skype - Problem z mikrofonem

Witam, mój problem polega na tym, że próbując dostosować ustawienia dźwięku (mówiąc) głośność mikrofonu się po prostu wycisza… pasek w windowsie / sterach (Głośności mikro) staje się jakby paskiem czułości mikro w skypie.

Problem występuje tylko na skypie (teamspeak etc jest ok)

Jakieś pomysły ?

win7 x64

Witaj, może z pozoru wydać się moja “rada” absurdalna, ale niestety przeżywając katusze z własnymi mikrofonami doszedłem do tego- w jaki sposób ten mikrofon zacznie działać jak należy. Podaj jeszcze dla porządku model swej karty dźwiękowej. Co do rozwiązania…to po prostu wyłącz/zamknij swoje sterowniki. Zakładam, że będa one znajdować się w sys’trayu. Spróbuj zamknąć całe oprogramowanie i mikrofon powinien działać w skype. Co zabawne, po uruchomieniu komputera ponownie, nic już kombinować nie będziesz musiał. Wszystko będzie działać. Ewentualnie pogrzeb jeszcze w ustawieniach głośności.

Realtek High Definition 6.0.1.6526 (o ile o to chodzi)

Zintegrowana na płytce

Ogólnie rzecz biorąc, menadżer zadań pokazuje mi brak sterownika do: SM BUS controler

Zaraz sprawdze Twoje rady :slight_smile:

Dodane 14.11.2012 (Śr) 18:20

Niestety, nie pomogło :<

To jeszcze mogę tylko doradzić próbę ściągnięcia najnowszych sterowników, bo zakładam, że w ustawieniach głośności próbowałeś odznaczyć wyciszenie mikrofonu? Gdzieś podejrzewam dochodzi do konfliktu urządzeń, podejrzewałem, że wyłączenie tego spowoduje prawidłowe działanie, ale widać może problem leży gdzieś indziej. Ja również posiadam Realteka, i niestety są z nim problemy. Ale nie martw się, bo da się je jakoś rozwiązać! :smiley:

Niestety, nic nie pomaga, proszę o dalsze pomysły :wink:

To będę drążył w tym kierunku dalej. Pokaż screen ze swoimi ustawieniami głośności zarówno przy nagrywaniu, jak i przy odtwarzaniu. Oprócz tego metoda prób i błędów, teraz np. wyłącz te sterowniki z mikrofonu :slight_smile:

A jakie masz domyślne odtwarzanie dźwięku < Realtek HD audio output, mikrofon na input? A w skype to masz systemowe dźwięki, czy Realteka?

gdzie to dokładnie znaleźć ? :slight_smile:

Dodane 14.11.2012 (Śr) 22:21

nieważne… restart komputera pomaga na wszystko… dziękuje za pomoc !