SKYPE - problem z zainstalowaniem najnowszej wersji

Witam. Po aktualizacji Skype 5.2 do wersji 5.3 ta nowa przestaje mi działać, a raczej w ogóle nie działa…mignie na moment tylko okienko powitalne, potem pojawia się też na moment ikonka w trayu i na tym koniec…czasami wyskakuje małe okienko z informacją “program przestał działać prawidłowo i musi zostać zamknięty”.

Odinstalowałem go, wyczyściłem rejestr w różny sposób, restart kompa, potem ponowna instalacja i znów to samo…co ciekawe, gdy odinstaluje tę nie działającą najnowszą wersję i zainstaluje wersję poprzednią nawet bez żadnego czyszczenia rejestrów, to ta poprzednia działa bez uwag…nie wiem co jest…

Laptop Asus K72JR, Windows7.

może instalka ma błąd

pobierz z http://www.filehippo.com/pl/download_skype/

i spróbuj

jeśli dalej będzie błąd to wróć na poprzednią wersję i czekaj na nowszą

:slight_smile:

Niestety dalej nie działa…

57633670.th.png

Wróciłem do poprzedniej wersji, która zainstalowała się bez żadnego czyszczenia rejestru, żadnych restartów i chodzi jak burza…coś chyba lipna jest ta najnowsza wersja Skype… :frowning:

bo najnowsze nie znaczy że będzie najlepsze:D

I znów ukazała się kolejna wersja Skype i znów nie można go zaktualizować, tzn. można, ale nie działa, bo dzieje się to samo co powyżej - “program przestał działać prawidłowo i musi zostać zamknięty”.

Właśnie piszę tę wiadomość z pracy i jak się okazuje nie dotyczy to tylko mnie, a więcej osób - koledzy mają to samo…podobno “chrzani” to któraś z poprawek do Windowsa 7 i Visty…

Dodane 17.06.2011 (Pt) 9:08

Dalej jest to samo…ukazało się kilka nowszych wersji, a ja nie mogę nic zrobić…

Rejestr czyścisz ręcznie czy tylko przy użyciu programu?

Czyszczę i ręcznie i przy pomocy programów…nie wiem, jeden znajomy mówił mi, że może jakaś poprawka do Windowsa to chrzani…

Możliwe, że jest tak jak piszesz. Najlepsze jest ręczne czyszczenie rejestru, bo żaden program nie usunie wszystkiego. Poza tym usuwasz foldery Skype, Skype Extras z appdata\Roaming oraz c:\ProgramData. W ten sposób usuniesz wszystko, co dotyczy Skype. Po takim dokładnym czyszczeniu dobrze jest zrobić restart, ponownie przeszukać rejestr i usunąć jeśli coś zostało, restart i wtedy zainstalować Skype.

edit: ręczne czyszczenie rejestru robisz: uruchom> regedit> widok> wpisujesz Skype i szukasz wszystkich wpisów używając F3 i kasujesz wszystko, co zostanie znalezione

Tak na wszelki wypadek dopisałem nie tyle jako stwierdzenie, ale jako pytanie czy tak robisz.

Po pracy w domu spróbuję po raz kolejny i napiszę czy się udało, czy nie…a na razie dzięki za podpowiedź.

Dodane 17.06.2011 (Pt) 16:19

A jednak wina rejestrów…usuwałem tylko ręcznie chyba z 15 minut, w tym czasie zrobiłem 5 restartów kompa i w końcu Skype zainstalował się normalnie… :smiley:

Fajnie, że wszystko działa! :slight_smile: A poza tym to przypuszczałem, że niedokładnie wyczyściłeś rejestr, stąd mój wcześniejszy opis jak to prawidłowo zrobić :smiley:

I tak bym nie radził instalować najnowszej wersji. Informacje tutaj.

Możesz śmiało instalować wersję 5.3.0.120, bo nic nie doinstaluje, bo został usunięty menadżer dodatków. A ta niechciana instalacja była właśnie z nim powiązana. Więc jeśli nie grasz w gry przez Skype to ta wersja jest dobra. Jedyne co, to tego facebooka wciskają na siłę i jego pozbyć się nie można.

W moim przypadku nawet reinstalacja systemu nie przyniosła rozwiązania.Dalej pojawiał się błąd 1603.Także sądzę że to jest wina producenta skype.Jest konflikt z Installer Windows ,albo(może z innym programem-nie wiem).U siebie rozwiązałem to w ten sposób.Sciągnąłem skype portable,wypakowałem pliki na pendrive i z niego skopiowałem aplikację skype,którą w kleiłem na pulpit.Działa bez zarzutu.Nie próbowałem czy można bezpośrednio tą aplikację skype portable uruchomić z pozycji komputera.Mój system to.Vista Home Premium 32 bit