SKYPE - problem z zainstalowaniem najnowszej wersji

(jarmk) #1

Witam. Po aktualizacji Skype 5.2 do wersji 5.3 ta nowa przestaje mi działać, a raczej w ogóle nie działa...mignie na moment tylko okienko powitalne, potem pojawia się też na moment ikonka w trayu i na tym koniec...czasami wyskakuje małe okienko z informacją "program przestał działać prawidłowo i musi zostać zamknięty".

Odinstalowałem go, wyczyściłem rejestr w różny sposób, restart kompa, potem ponowna instalacja i znów to samo....co ciekawe, gdy odinstaluje tę nie działającą najnowszą wersję i zainstaluje wersję poprzednią nawet bez żadnego czyszczenia rejestrów, to ta poprzednia działa bez uwag....nie wiem co jest....

Laptop Asus K72JR, Windows7.

(Leon$) #2

może instalka ma błąd

pobierz z http://www.filehippo.com/pl/download_skype/

i spróbuj

jeśli dalej będzie błąd to wróć na poprzednią wersję i czekaj na nowszą

:slight_smile:

(jarmk) #3

Niestety dalej nie działa....

57633670.th.png

Wróciłem do poprzedniej wersji, która zainstalowała się bez żadnego czyszczenia rejestru, żadnych restartów i chodzi jak burza....coś chyba lipna jest ta najnowsza wersja Skype... :frowning:

(misiek50) #4

bo najnowsze nie znaczy że będzie najlepsze:D

(jarmk) #5

I znów ukazała się kolejna wersja Skype i znów nie można go zaktualizować, tzn. można, ale nie działa, bo dzieje się to samo co powyżej - "program przestał działać prawidłowo i musi zostać zamknięty".

Właśnie piszę tę wiadomość z pracy i jak się okazuje nie dotyczy to tylko mnie, a więcej osób - koledzy mają to samo...podobno "chrzani" to któraś z poprawek do Windowsa 7 i Visty...

-- Dodane 17.06.2011 (Pt) 9:08 --

Dalej jest to samo..ukazało się kilka nowszych wersji, a ja nie mogę nic zrobić...

(mistrz1) #6

Rejestr czyścisz ręcznie czy tylko przy użyciu programu?

(jarmk) #7

Czyszczę i ręcznie i przy pomocy programów...nie wiem, jeden znajomy mówił mi, że może jakaś poprawka do Windowsa to chrzani...

(mistrz1) #8

Możliwe, że jest tak jak piszesz. Najlepsze jest ręczne czyszczenie rejestru, bo żaden program nie usunie wszystkiego. Poza tym usuwasz foldery Skype, Skype Extras z appdata\Roaming oraz c:\ProgramData. W ten sposób usuniesz wszystko, co dotyczy Skype. Po takim dokładnym czyszczeniu dobrze jest zrobić restart, ponownie przeszukać rejestr i usunąć jeśli coś zostało, restart i wtedy zainstalować Skype.

edit: ręczne czyszczenie rejestru robisz: uruchom> regedit> widok> wpisujesz Skype i szukasz wszystkich wpisów używając F3 i kasujesz wszystko, co zostanie znalezione

Tak na wszelki wypadek dopisałem nie tyle jako stwierdzenie, ale jako pytanie czy tak robisz.

(jarmk) #9

Po pracy w domu spróbuję po raz kolejny i napiszę czy się udało, czy nie....a na razie dzięki za podpowiedź.

-- Dodane 17.06.2011 (Pt) 16:19 --

A jednak wina rejestrów...usuwałem tylko ręcznie chyba z 15 minut, w tym czasie zrobiłem 5 restartów kompa i w końcu Skype zainstalował się normalnie... :smiley:

(mistrz1) #10

Fajnie, że wszystko działa! :slight_smile: A poza tym to przypuszczałem, że niedokładnie wyczyściłeś rejestr, stąd mój wcześniejszy opis jak to prawidłowo zrobić :smiley:

(Wilczurek23) #11

I tak bym nie radził instalować najnowszej wersji. Informacje tutaj.

(mistrz1) #12

Możesz śmiało instalować wersję 5.3.0.120, bo nic nie doinstaluje, bo został usunięty menadżer dodatków. A ta niechciana instalacja była właśnie z nim powiązana. Więc jeśli nie grasz w gry przez Skype to ta wersja jest dobra. Jedyne co, to tego facebooka wciskają na siłę i jego pozbyć się nie można.

(Zenek008) #13

W moim przypadku nawet reinstalacja systemu nie przyniosła rozwiązania.Dalej pojawiał się błąd 1603.Także sądzę że to jest wina producenta skype.Jest konflikt z Installer Windows ,albo(może z innym programem-nie wiem).U siebie rozwiązałem to w ten sposób.Sciągnąłem skype portable,wypakowałem pliki na pendrive i z niego skopiowałem aplikację skype,którą w kleiłem na pulpit.Działa bez zarzutu.Nie próbowałem czy można bezpośrednio tą aplikację skype portable uruchomić z pozycji komputera.Mój system to.Vista Home Premium 32 bit