SKYPE - rozmówca mnie nie słyszy


(Przebar) #1

HEj! mam następujący problem ze skype.:

Podczas rozmowy (kielce-poznań) na początku wszystko jest ok. Jakość głosu dobra, (pobieranie i wysyłanie danych 9-11 kB/s)

Natomiast po pewnym czasie (czasem po kilku minutach, nieraz po 0,5 godzinie, bywa że od początku połączenia) rozmówca mnie nie słyszy, albo słyszy przerywany głos (wtedy pobieranie i wysyłanie spada do poziomu 4-6kB/s)

Co może być przyczyną tych problemów. Dodam, że jak mój rozmówca rozmawia z innymi osobami i tych problemów nie uświadcza. Ja natomiast mam łącze dn:20Mb/s, up:2Mb/s więc to raczej nie wina mojego łącza.

Zastanawiałem się nieraz czy Skype nie ogranocza przeustowości połączenia. W końcu sieć skype opiera się na użytkownikach którzy w danej chwili nie rozmawiaja, a mają włączonego skype. Ja zawsze mam wyłączonego skype, wiec nie wnoszę żadnego wkładu w polepszenie jakości innych rozmów. Czy to może być rodzaj jakieś kary?? Jak nie to co zmienić, by działało?

Z góry dzięki za odp;)


(Marcin E Pc) #2

Też tak kiedyś miałęm. Przeinstalowałęm skypa, i problem jak ręką odjąć zniknął. A czy po ponownym połączeniu wszystko jest ok? Jak zaczyna się psuć to zobacz jeszcze prędkość łącza tutaj. Czy jak coś ściągasz to prędkośći czasami też tak spadają

Pozdrawiam


(Przebar) #3

moje łącze jest w portządku. nie ma żadnych wahnięć transferu pobierania. Jedynie wtedy gdy rozmówca mnie nie słyszy prędkość wysyłania spada z 10 do 4 kB/s. Przeinstalowanie nic niestety nie daje :frowning: