SKYPE - rozmówca mnie nie słyszy

HEj! mam następujący problem ze skype.:

Podczas rozmowy (kielce-poznań) na początku wszystko jest ok. Jakość głosu dobra, (pobieranie i wysyłanie danych 9-11 kB/s)

Natomiast po pewnym czasie (czasem po kilku minutach, nieraz po 0,5 godzinie, bywa że od początku połączenia) rozmówca mnie nie słyszy, albo słyszy przerywany głos (wtedy pobieranie i wysyłanie spada do poziomu 4-6kB/s)

Co może być przyczyną tych problemów. Dodam, że jak mój rozmówca rozmawia z innymi osobami i tych problemów nie uświadcza. Ja natomiast mam łącze dn:20Mb/s, up:2Mb/s więc to raczej nie wina mojego łącza.

Zastanawiałem się nieraz czy Skype nie ogranocza przeustowości połączenia. W końcu sieć skype opiera się na użytkownikach którzy w danej chwili nie rozmawiaja, a mają włączonego skype. Ja zawsze mam wyłączonego skype, wiec nie wnoszę żadnego wkładu w polepszenie jakości innych rozmów. Czy to może być rodzaj jakieś kary?? Jak nie to co zmienić, by działało?

Z góry dzięki za odp;)

Też tak kiedyś miałęm. Przeinstalowałęm skypa, i problem jak ręką odjąć zniknął. A czy po ponownym połączeniu wszystko jest ok? Jak zaczyna się psuć to zobacz jeszcze prędkość łącza tutaj. Czy jak coś ściągasz to prędkośći czasami też tak spadają

Pozdrawiam

moje łącze jest w portządku. nie ma żadnych wahnięć transferu pobierania. Jedynie wtedy gdy rozmówca mnie nie słyszy prędkość wysyłania spada z 10 do 4 kB/s. Przeinstalowanie nic niestety nie daje :frowning: