Skype, team speak - inni slysza co robie

Witam mam mały problemik otóż jak w temacie. Otóż gdy np gadam z kolegą a ja zaczne słuchać np muzyki bądź grać w coś. Wtedy on mnie słyszy ale też słyszy co ja robie. Kartę dźwiękową mam REALTEK HD Taka pomaranczowy głośnik, zaś słchawki mam Creativ Fatal1ty Gamin za około 120 zł. Dodam też, że mam dobrze wszystko podłączone i nie mam włączonych głośników podczas rozmowy. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam :))

Poprostu Twój mikrofon jest “zbyt” dobry, nic na to nie poradzisz.

Omg :confused: To ja mam to zrobic zeby nie był taki dobry :confused: Ma ktoś jakieś rady … ?

Jaki masz system ?? Wejdź w panel sterowania potem w dział z audio i poszukaj ustawień audio a tam poszukaj mikrofonu i zmniejsz jego czułość.

Ps. Nie wiem jaki masz soft z tą pomarańczową ikonką… ale możliwe, że jak do niej wejdziesz to będziesz miał na górze zakładke mikrofon, a tam głośność nagrywania i weź ją troche zmniejsz(obok tego suwaka powinneś mieć też ikonke zwiększ czułość mikrofonu i jak jest ustawiona duża to też zmniejsz):smiley:

Możesz również ustawić sobie na TS bind’a, że będzie słychać jak coś mówisz dopiero gry naciśniesz wybrany klawisz.

Tak mam ale to nie pomaga podobno jak nacisne to strasznie im harcze czy coś :confused:

Mało napisałeś : system, płyta główna, karta dżwiękowa, wersja sterowników ?

Za pomocą programu EVEREST Home Edition możesz dowiedzieć się więcej na temat swojego komputera :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … ition+2.20

Przeczytaj mój post z tego tematu :

viewtopic.php?t=229209

Jeżeli nie pomoże odznaczenie w tym ,kluczyku" tak jak napisałem to :

  1. Zrób tzw. ,punkt przywracania systemu".

  2. Odinstaluj sterowniki.

  3. Przeczyść komputer np. CCleanerem : http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … r+2.05.555

/ Cleaner i Rejestr /.

  1. Zainstaluj sterowniki Realtek 1.86 : http://www.filecenter.pl/1855/realtek-h … ion-audio/

/ sprawdż czy będą odpowiednie ponieważ nie podałeś szczegółowych danych /.

Nie będzie głosu to odznacz tak jak pisałem.

To tyle odnośnie prawidłowej instalacji sterowników / piszę dlatego że mogą być żle zainstalowane /.

Najpierw jednak proponuję dokładnie wszystko sprawdzić / zaznaczenia / na panelu sterowników.

Dwa razy klik na ikonkę w tray`u.

Również mam Skype i w czasie rozmowy nie gram i nie słucham muzyki ponieważ trzeba wybrać albo jedno albo drugie inaczej zawsze będą jakieś problemy…

A to że ktoś dobrze słyszy przez Skype co robisz to świadczy o tym że wszystko jest OK.

AMD ATHLON 3800+ ,1.5 gb ram GoodRam (667) Realtek HD 5.10.0.5413, pytka główna MSI K9N Neo v2

Mój sprzęt :))

Te sterowniki które podałem najprawdopodobniej są nieodpowiednie ponieważ masz inną kartę / ja mam ALC883 /.

Nie mogę znaleść sterowników do Twojej karty.

Jeżeli nie masz innych problemów to proponuję nic nie grzebać.

Tak jak już wcześniej pisałem najlepiej podczas rozmowy przez komunikator wyłączyć wszystkie inne programy takie jak gry, odtwarzacze itp.

Tylko ze Team Speak jest komuniaktorem służacym do rozmowy podczas grania :smiley:

Sugerowałem się wyłącznie Skype a tego Team Speak nie znam.

Dobrze że napisałeś, wobec tego wszystko wygląda na to że masz coś żle ustawione w opcjach dżwiękowych komputera albo sterowników. Trudno mi więcej doradzić na odległość.

Ja mam od dawna słuchawki z mikrofonem za 35 zł. dodatkowo mikrofonik za 12 zł. i nie narzekam. :slight_smile:

A mozna tak po za forum jakoś sie umówić na gg czy coś ?

Zawsze można tylko ostatnio miałem uwagę że temat powinien być rozwinięty i rozwiązany do końca tak aby inni mogli z niego skorzystać. Ja również to popieram ponieważ jak do tej pory potrzebowałem tylko raz pomocy ale będąc zarejestrowanym na forum i czytając tematy otrzymuję b. dużą pomoc i się jednocześnie uczę.

Prawda jest taka że niektórych rzeczy nawet doświadczeni informatycy się uczą i mnie nieraz dziwi jak ktoś odrazu wyzywa kogoś od ,Usera".

Jeszcze kilka lat temu przy każdym problemie z komputerem korzystałem z usług naprawdę dobrych informatyków a jak przyjechali to niepotrafili nic zrobić tylko za godzinę brali 50-100 zł.

Człowiek z czasem nabiera rozumu i doświadczenia a my na forum jesteśmy wszyscy równi i powinniśmy sobie nawzajem pomagać.

Jest PW, możesz w swoim koncie podać nr nr GG lub Skype / pod avatarem /.

A ostatecznie żeby było OK na koniec napiszesz co było powodem Twojego problemu oraz jak go rozwiązałeś.

Będzie ,wilk syty i koza cała"… :slight_smile: