Skype,Tlen,WPkontakt-rozmowa głosowa->POMOCY

Problem jest taki. Gdy chce z kimś rozmawiać przez Skype to ja drugą osobe słysze normalnie ale ona mnie słyszy przerywanie. JAK próbuje rozmawiac przez Tlena to druga osoba mnie słyszy normalnie a ja jej wogule nie słysze a jak jak przez WPkontakt to jest tak samo ja w Skype.

Czego to może być wina ? nie jest to wina łącza.

Czy są jeszcze jakieś inne programy umożliwające prowadzić rozmowe głosową ??

Pozdrawiam ! ! ! !

Spróbuj zaktualizować sterowniki karty muzycznej,poustawiaj wszystko w opcjach “Głośności”,a może wina leży jednak po stronie lącza (może nie Twojego,ale tych drugich osób).

a skąd wiesz ?? może serwer nie daje rady ?? pojawia ci się taki objaw cały czas (od paru dni) czy jest to jednokrotny przypadek ??

Jaki masz upload??

neta mam od telnetu 128kb/s a druga osoba ma 100kb/s i czemu w takim razie w skype ja druga osobe normalnie slysze a oni mnie przerywanie a w tlenie oni mnie slysza normalnie a ja ich wogule.

A w WPkontakt są dokładne ustawienia rozmowy głosowej tylko nie wiem jak je ustawić. Mam takie ustawienia.

1 Łącze i mam ustawienia od 28.8 kbps aż do łącza t1 1.5 Mbps(w sumie z 16 pozycji miedzy innymi 64 bps 128bps 256bps 384bps 512bps 768bps)

Aha i program domyślnie ma ustawione modem 56bps. ILE MAM USTAWIĆ

2 Preferowany kodek audio i tu mam do wyboru 6 kbit/s, 8kbit/s, 11kbit/s, 15kbit/s, 18kbit/s ILE MAM USTAWIC ??

3.Liczba buforów nadawczych i tu mam domyślnie 15 a piszse ze czym więcej tym rozmowca slyszy lepsza jakosc dzwieku. ILE MAM USTAWIC ??

Przypomne ze w WPkontakt ja slysze dobrze osobe a ona mnie przerywanie

Do korzystania z rozmów głosowych za pomocą komunikatorów, potrzebne jest łącze dobrej jakości. Przy połączeniu modemowym należy o tym zapomnieć. Należy wyłączyć wszystkie prograny typu P2P (Kazza, osioł i pokrewne). Dla prawidłowej pracy np. Skype wykorzystuje prawie 40kB/s, tlenofon połowe mniej, eteria 14-20 kB/s. Poprawność łącza Skype mozna sprawdzicć po połączenie z numerem testowym echo123, po krótkim komunikacie i po sygnale nagrywamy dowolny teks przez 20s, następnie jest on otwarzany i mozemy sami określic jakość połączenia. Przed połączeniem proponuje przeprowadzić w komputerze test karty dzwiękowej i zestawu słuchawkowego, dać pełny dostęp do netu na zaporze systemowej dla komunikatorów. Jeżeli komputer jest za NAT-em, przekierować porty lub zaznaczyć to w opcjach komunikatora. Jest z tym troche zabawy, zycze powodzenia.

Mój kumpel ma modem i gadam z nim z niezłą jakością przez skype

Moglibyście już nie pisać o łączu tylko odpowiedzieć na te pytania:

w WPkontakt są dokładne ustawienia rozmowy głosowej tylko nie wiem jak je ustawić. Mam takie ustawienia.

1 Łącze i mam ustawienia od 28.8 kbps aż do łącza t1 1.5 Mbps(w sumie z 16 pozycji miedzy innymi 64 bps 128bps 256bps 384bps 512bps 768bps)

Aha i program domyślnie ma ustawione modem 56bps. ILE MAM USTAWIĆ

2 Preferowany kodek audio i tu mam do wyboru 6 kbit/s, 8kbit/s, 11kbit/s, 15kbit/s, 18kbit/s ILE MAM USTAWIC

  1. Liczba buforów nadawczych i tu mam domyślnie 15 a piszse ze czym więcej tym rozmowca slyszy lepsza jakosc dzwieku. ILE MAM USTAWIC

Przypomne ze w WPkontakt ja slysze dobrze osobe a ona mnie przerywanie

Pozdrawiam ! !

Po co założyłeś kolejny temat? :?

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=19604

Dlatego ponieważ tutaj wszystcy się zajeli problemem dlaczego tak jest a chciałem jeszcze poznać inne komunikatory.

Cytowany kasuję.

  1. 128kbps

  2. 8 kbit/s

3.Tutaj testuj,ale ustaw na początek 10

nie pomogło, to może być faktycznie jakośc łącza bo pliki mi nie raz ściąga 130 kb/s ale np: jak chce grać w Counter Strike na necie to ping mam ponad 400 a jak dam wiersz poleceń i wpisze np: ping http://www.wp.pl to średnią mam ok 195ms a maximum 320ms. Strasznie olbrzymi ping. Wy też taki macie ??

Nie mamy. To już wina providera. Coś robią na łączu. Straszne te pingi masz. :?

boczi napisał

Ja takie pingi mam odkąd założyli mi neta,nigdy nie miałem mniejszych.

A tak wogule to ta firma mnie chyba oszukała bo na ulotce pisało że 128kb/s a biore teraz i czytam dokładnie umowe i pisze że 128 Kbps/s.

Czebabyło chyba dokładnie czytać umowe anie wierzyc napisowi na ulotce.

Jaka jest różnica między 128Kb/s a 128Kbps/s ?

No to jest to samo.

Więc reasumując, firma Cię nie oszukała :D:D Możesz się jednak przyczepić do tych pingów…

Rozwiązałem problem z tym przerywaniem w programach do rozmowy głosowej, mianowicie to była chyba wina mikrofonu, bo wczoraj kupiłem słuchawki z mikrofonem i skype zaczął działać, Ale nie rozumie co mogło być nie tak ze starym mikrofonem jak normalnie rejestrator dzwieku ladnie z niego nagrywal.

Ciekawe. :?

No właśnie to jest ciekawe może chodzi o parametry mikrofonu, przed chwilą jeszcze podpinałem stary mikrofon i na starym nie dziala(jak dzwonie na echotest to muj głos przerywa) a na nowym jest ok! Może znajdzie się ktoś kto potrafi mi wyjaśnić co jest nie tak ze starym mikrofonem jeżeli rejestrator dzwięku normalnie z niego nagrywa.