Skype - usuwanie okna Skype home (włącza się przy starcie)

(niesuszek) #1

Witam.

Jak w temacie. Czy wie ktoś może jak wyłączyć włączające się przy starcie skype'a okno "Skype home". Strasznie irytują mnie wyskakujące, zbędne okienka w związku z czym chcę się go pozbyć.

Pozdrawiam.

(Kazimierz Chojnacki) #2

Najprościej to zainstalować poprzednią wersję. I jak ręką odjął

(niesuszek) #3

Na to akurat wpadłem. A może jakieś inne pomysły na usunięcie tego okna niż powrót to poprzedniej wersji?

(Adaxmax) #4

Ale nic z tego bo właśnie dzisiaj nawet w starej wersji zaczęło wyskakiwać to okienko więc przyłączam się do prośby jak je wyłączyć.

(Luc3k) #5

Również chciałbym to dziadostwo wyłączyć. Jest mi niepotrzebne do niczego.

PS. Nie ma jakiejś alternatywy dla Skype pod Windowsem? Coraz gorzej jest z interfejsem...

(arhi3a) #6

a mozesz go wyłączyc z auto startu skypa

uruchom-msconfig- uruchamianie i tam znajdź skype

(Luc3k) #7

Mi się Skype nie uruchamia ze startem systemu, stąd też takiej opcji w zakładce uruchamianie nie będzie.

(aluap) #8

Oto sposób na automatyczne zamknięcie okna Skype Home:

http://www.beginnersheaven.org/workaround-to-disable-skype-home-from-appearing-on-startup.html

(Henryk Polarczyk) #9

Witam

Ja zrobiłem to tak:

W zakładce "Widok" wybrałem "wygląd kompaktowy". Po tym pojawią się dwa osobne panele a następnie zamknąłem panel Skype Home". Tak samo można wyłączać inne panele np. rozmowa telefoniczna.

(Luc3k) #10

No dobrze, ale przy kolejnym uruchomieniu Skype-a znów pokaże Ci się Skype Home.

(Henryk Polarczyk) #11

Masz rację, że po ponownym właczniu pokazuje się ten panel ale już osobno i łatwo go wyłaczyć. Skype mam na cały ekran i Skype home nie widać.

Oto odpowiedź z pomocy Skype: Dziękujemy za kontakt z Biurem Obsługi Klienta Skype.

Bardzo się cieszymy, że udało nam się pomóc i rozumiemy, że chcesz wyłączyć okno Skype home.

Niestety nie można wyłączyć okna (Skype home). Wprowadzanie zmian i tworzenie nowych funkcji może potrwać, co oznacza, że sugestie przekazane dzisiaj mogą nie być dostępne w niedalekiej przyszłości.

Prosimy o cierpliwość. Pracujemy nad tym, aby Skype był jeszcze lepszy.

(Tedeus43) #12

:smiley: Jest tak programik KillSkypeHome odpalasz go odpalasz skypa a on automatycznie to okno zamyka sam sie wyłaczając proste i bez problemowe

(Henryk Polarczyk) #13

Jest już poprawiona wersja Skype 5.5.0.119, w której poprawiono te niedogdności i działa poprawnie. Na początku należy ustawić w zakłdce "Widok" widok kompaktowy i w tym widoku wyłączyć Skype Home.