Skype

Od wczoraj mam radiówkę 512. Strasznie się zdziwiłem gdy plik, który przesyłala mi koleżanka przez skype choć ważył niewiele szedł 30 minut :open_mouth: z prędkoscią 3kb… ; /

gdy miałem neo 256 prędkość wynosiła ok 16 niekiedy więcej a tu taki zonk…

2 minuty wcześniej ściągałem filmy przez p2p i transfer wynosił 50. Na czas ściągania skype’m zakończyłem działanie p2p. W okienku, które pojawia sie gdy sie coś przesyła przez skype pojawił się na dole dopisek, którego nigdy nie było o treści : "twój transwfer jest przekierowywany"a obok link do strony http://support.skype.com/index.php?_a=k … ils&_i=125

na tej stronie znalazłem text:

A relayed transfer means that you are unable to make a direct connection to the other party because of your firewall or NAT (Network Address Translation / router) configuration or that of the remote party. In this case, the file transfer is relayed though other peers on the network. When a transfer is relayed, Skype will limit the file transfer speed to 1.0 kB/second. Only peers with plenty of available bandwidth are used for relay purposes.

Note that if you were using another non-p2p application to attempt the transfer, it’s not likely you would be able to transfer anything at all! We feel that a slower transfer is better than no transfer! You can read more information below for technical tips on how to avoid relayed transfers (or find a techie friend to help you).

Dlaczego skype nawala? Jak je naprawić?

nie masz bezpośredniego połączenia z internetem, tylko jesteś za routerem, twój komputer ma przydzielony prywatny numer IP. Nie ma możliwości nasłuchiwania na jakimś porcie, tak, aby ktoś spoza lokalnej sieci, z internetu mógł się podłączyć.

Przesyłanie pliku idzie przez jakiś serwer pośredniczący i to powoduje spowolnienie. Neostrada posiada przydzielony publiczny numer IP i nie ma z tym problemu.

w opcjach Skypa w grupie Połączenie masz:

Użyj portu XXXX dla połączeń przychodzących

Poproś administratora aby przekierował z routera na twój prywatny numer IP jakiś port TCP/UDP - po przekierowaniu wpisz ten port w/w opcjach.

Proszę zmienić temat postu na konkretny,opcja zmień i popraw.JNJN

twój transfer jest przekierowywany ponieważ 2 komputery wysyłające plik są za NAT-em czyli nie mają publicznego IP musi być choć jeden komputer z IP publicznym inaczej używany jest 3 komputer pośredniczący skype stąd ten wolny transfer.