SkypeNames2.exe - Co to jest za proces?


(Peterwiejaczka) #1

Witam.

Mam pytanie, do ludzi w temacie, więc z góry proszę noobków którzy piszą poszukaj w google o to żeby zamilkli. Google przeszukane, ale bez jednoznacznej odpowiedzi. W czym rzecz? A no... w Skypie. Włączyłem dziś Skypa i w okienku konwersacji pojawił się komunikat czy chce "połączyć" "scalić" plik SkypeNames2.exe ze swoim Skypem. Dałem nie! Wyłączyłem Skypa, otworzyłem menadżera zadań i był tam proces...SkypeNames2. Popatrzyłem w info o procesie, no niby wszystko wygląda ok, niby napisana jakaś wersja pliku i tym podobne...ale coś mi nie daje spokoju. Sprawdziłem forum Skypa, tam jest tylko mowa o SkypeNames.exe Bez 2 w nazwie jaka jest u mnie. Hmmm... Według producenta Skypa SkypeNames.exe to orginalny Skypowy dodatek do toolbara dla internet explorera lub firefoxa. Otworzyłem google, później binga... i w zasadzie nigdzie nie jest napisane żę to jakis wirus czy coś na ten sens. Ale jedmna strna nie dawała mi spokoju z tytułem: SkypeNames2.exe - Malware.

Przeskanowałem Avastem plik (normalnie jest w PF/SKYPE/TOOLBAR...), przeskanowałem Defenderem (który jest od ochrony jakby nie patrzeć) i czysto! Macie na to pomysł? Jestem o tyle zaniepokojony, że używam Skypa naprawde chyba od 10 lat, non-stop i nigdy nic takiego mi wcześniej nie wyskoczyło. Nigdy wcześniej nie znalazłem też procesu SkypeNames2.exe w menadżerze, pamiętał bym. Prośby do osób w temacie o odpowiedź, sprawdźcie również czy wy macie taki plik.

No. To by było na tyle, czekam na odpowiedź. Pozdrawiam całe DobreProgramy :slight_smile:

-- Dodane 07.07.2010 (Śr) 1:54 --

Dodam że po przeskanowaniu u siebie na lapku za pomocą Avasta i Defendera, użyłem później skanera on-line: http://www.virustotal.com/pl/ i nic nie znalazł. Czekam na wasze sugestie, czy zajmować się konkretniej tym plikiem czy wszystko może jest OK a ja jestem deko przewrażliwiony. Pozdrawiam.


(Heyapi) #2

Oj jednak będę tym jak to napisałeś noob'kiem i stwierdzam że pełno jest tego na google, chociaż by tutaj masz przetłumaczone już co to jest za program http://translate.google.com/translate?u=http%3A%2F%2Fwww%2Eamisampath%2Ecom%2F2010%2F03%2Fis%2Dskypenames2exe%2Dvirus%2Ehtml&langpair=en%7Cpl&hl=pl&ie=UTF-8&oe=UTF-8 , a także na forum samego skype.com jest ten temat poruszony.


(Monczkin) #3

wiejaczka , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w nazwie. Inaczej wyciągnę konsekwencje, Przeczytaj proszę ten temat.http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=16&t=394978


(Peterwiejaczka) #4

Witaj boofla :slight_smile: nie wiem jak Ty to znalazłeś :slight_smile: ale ok... może ze względu na moją lokalizację (Irlandia) Google wyświetla mi inne wyniki. W każdym bądź razie dzięki wielkie, juz wszystko wiem. Temat uważam za zamknięty, ale mimo to żeby Monczkin się nie poczół urażony to i temat zmienie :smiley: kiedyś tu było lepiej jak mniej tych moderatorów i całej reszty, teraz się puszą i w kółko o coś burzą. No nic :slight_smile: Jestem na tyle długo z dobrymiprogramami że jakoś to zniosę :stuck_out_tongue: TEMAT ZAMKNIĘTY.