Słaba akceleracja 3D w Vmware

Posiadam vmware workstation na Ubuntu 8.04. Zainstalowany na nim jest win xp ale gdy próbuję włączyć jakąś grę 3D to bardzo wolno się ładuje. Robiłem testy grafiki w dxdiag to grafika 2D bardzo dobrze działała ale już na 3d było bardzo mało klatek. Proszę o pomoc.

P.S Mam włączone akcelerację directx w vmware.

No a jaki masz sprzet? Moze po prostu za slaby na taka wirtualizacje. A jak chcesz grac czy cos to moze POL?

512RAM, athlon 2400+ GF 5200FX. Nie we wszystkie gierki można grać przez wine -.-’

Sam od niedawna używam VMware i z tego co wiem to akceleracja 3D w wirtualnych maszynach dopiero raczkuje. Druga sprawa to mała ilość pamięci ram. W komputerze z VMware mam 1GB(w fizycznym, wirtualna ma 256-512 zależnie od potrzeb) a i tak mi jej czasami brakuje na proste aplikacje.

No sprzęt niezbyt rewelacyjny do wirtualizacji. Z tym nic nie zrobisz, wirtualizacja daje dość duży narzut i akceleracja jest mniej wydajna niż na “normalnie” instalowanym systemie. Już wine chyba jest wydajniejsze w takim przypadku.

Najmniej problemowym rozwiązaniem jest instalacji Windows na komputerze, bo zapewne o grach pisanych dla Windows mówimy.