Słaba bateria w SE X8

(Andrzej91) #1

Witam forumowiczów.

Z SE x8 korzystam już około 3 tygodni.

Jedno, co mnie irytuje, to bateria. Dla przykładu, odłączyłem ją prawie 21 godzin temu. W tym czasie ze 100% pozostało 27. W tym czasie było około 30, 40 smsów i nie więcej niż pół godziny rozmów.

Co jest najlepsze, przez noc, baterii ubyło 20%.

Dodam, że wsyzstko jest powyłączane, a ekran ściemniony maksymalnie. Transfer danych OFF, podobnie jak GPS, wifi, czy 3G.

A zaciekawia mnie Użycie baterii.

Mianowicie:

• telefon nieaktywny - 48%,

• komórka w stanie gotowości - 30%.

Czy ktoś mógłby wytłumaczyć o co z tymi wartościami chodzi?

Dzięki, pozdrawiam.

(Adamsubzero) #2

To jest rozkład co w chwili obecnej ciągnie procentowo najwięcej prądu. Nie jest to ilość w procentach która ubywa po jakimś czasie.

(Andrzej91) #3

Źle się wyraziłem. Wiem co to oznacza.

Jednak może ktoś jest w stanie wytłumaczyć, jaka jest różnica pomiędzy telefonem nieaktywnym, a komórką w stanie gotowości? Przypuśćmy, blokuję klawiaturę. Po jakimś czasie sprawdzam zużycie baterii. I różnica jest znacząca, więcej baterii żre telefon niekatywny. Może można jakoś z tego zrezygnować?

(Pawbrotm) #4

Telefon nieaktywny - czyli po prostu leży i nic nie robi (chyba zalicza się do tego stand-by)

Komórka w trybie gotowości - użycie baterii przez radio komórkowe - czyli innymi słowy użycie baterii przez moduł telefonu.

Zużycie 20%/noc zdecydowanie nie jest normalne i oznacza że albo masz jakąś aplikację, która działa w tle i drenuje baterię, albo masz uszkodzone statystyki baterii i dobrze byłoby je zresetować (jednak do tego wymagany jest root, a domyślam się że nie masz tego).

Możesz też próbować na noc wyłączać połączenie sieciowe, przełączać na tryb 2G, a jeśli nie potrzebujesz telefonu w nocy to najlepiej włączyć wtedy tryb samolotowy.

Jeszcze jedno. Otwórz dialer (wybieranie numerów) i wpisz *#*#4636#*#* Jeśli pojawi się menu Testowanie wejdź w Historię baterii i z pierwszej listy wybierz Wykorzystanie procesora. Co masz na pierwszych miejscach listy?

(Andrzej91) #5

Zrobiłem tak jak mówiłeś.

Pierwsze dwie pozycje to System Android oraz suspend.

Dalej program Swype i telefon.

(Pawbrotm) #6

No cóż. Nie widać tu szczególnej przyczyny. Jakie aplikacje masz zainstalowane, bo tu może leżeć problem.

(Andrzej91) #7

Wiesz, cała kicha polega na tym, że nie mam żadnego kosmosu zainstalowanego. Jak widzisz, nic nie chodzi w tle. cały czas telefon w 2G. Bez wifi, etc.

Chociaż ten cykl nie był najgorszy.

Zainstalowałem Power Menagera. Bateria wytrzymała 2 dni i 6 godzin.

Zobaczymy jak dalej będzie się sprawować :slight_smile:

Dzięki za zainteresowanie tematem.