Słaba bateria w SE X8

Witam forumowiczów.

Z SE x8 korzystam już około 3 tygodni.

Jedno, co mnie irytuje, to bateria. Dla przykładu, odłączyłem ją prawie 21 godzin temu. W tym czasie ze 100% pozostało 27. W tym czasie było około 30, 40 smsów i nie więcej niż pół godziny rozmów.

Co jest najlepsze, przez noc, baterii ubyło 20%.

Dodam, że wsyzstko jest powyłączane, a ekran ściemniony maksymalnie. Transfer danych OFF, podobnie jak GPS, wifi, czy 3G.

A zaciekawia mnie Użycie baterii.

Mianowicie:

  • telefon nieaktywny - 48%,

  • komórka w stanie gotowości - 30%.

Czy ktoś mógłby wytłumaczyć o co z tymi wartościami chodzi?

Dzięki, pozdrawiam.

To jest rozkład co w chwili obecnej ciągnie procentowo najwięcej prądu. Nie jest to ilość w procentach która ubywa po jakimś czasie.

Źle się wyraziłem. Wiem co to oznacza.

Jednak może ktoś jest w stanie wytłumaczyć, jaka jest różnica pomiędzy telefonem nieaktywnym, a komórką w stanie gotowości? Przypuśćmy, blokuję klawiaturę. Po jakimś czasie sprawdzam zużycie baterii. I różnica jest znacząca, więcej baterii żre telefon niekatywny. Może można jakoś z tego zrezygnować?

Telefon nieaktywny - czyli po prostu leży i nic nie robi (chyba zalicza się do tego stand-by)

Komórka w trybie gotowości - użycie baterii przez radio komórkowe - czyli innymi słowy użycie baterii przez moduł telefonu.

Zużycie 20%/noc zdecydowanie nie jest normalne i oznacza że albo masz jakąś aplikację, która działa w tle i drenuje baterię, albo masz uszkodzone statystyki baterii i dobrze byłoby je zresetować (jednak do tego wymagany jest root, a domyślam się że nie masz tego).

Możesz też próbować na noc wyłączać połączenie sieciowe, przełączać na tryb 2G, a jeśli nie potrzebujesz telefonu w nocy to najlepiej włączyć wtedy tryb samolotowy.

Jeszcze jedno. Otwórz dialer (wybieranie numerów) i wpisz *#*#4636#*#* Jeśli pojawi się menu Testowanie wejdź w Historię baterii i z pierwszej listy wybierz Wykorzystanie procesora. Co masz na pierwszych miejscach listy?

Zrobiłem tak jak mówiłeś.

Pierwsze dwie pozycje to System Android oraz suspend.

Dalej program Swype i telefon.

No cóż. Nie widać tu szczególnej przyczyny. Jakie aplikacje masz zainstalowane, bo tu może leżeć problem.

Wiesz, cała kicha polega na tym, że nie mam żadnego kosmosu zainstalowanego. Jak widzisz, nic nie chodzi w tle. cały czas telefon w 2G. Bez wifi, etc.

Chociaż ten cykl nie był najgorszy.

Zainstalowałem Power Menagera. Bateria wytrzymała 2 dni i 6 godzin.

Zobaczymy jak dalej będzie się sprawować :slight_smile:

Dzięki za zainteresowanie tematem.