Słaba jakoś filmów, gdzie leży problem?

Mam pytanko, czy nagrywarka (jej szczegółowe parametry itp.) ma duży wpływ na jakość wyświetlanego obrazu na monitorze komputera? A jeżeli tak, to czy nagrywarka: LG GSA-H42L jest bardzo starym modelem nie przystosowanym do filmów DVD dzisiejszej jakość?

Używam:

Kodeki to: K-Lite Codec Pack 4.1.7 (Full)

A programy do odtwarzania to: PoverDVD 8 i WMP

To są screeny z filmu hp i zf. Film oczywiście jakosci DVD (orginał). Widac “szumy na filmie” i jakiś niebieski/granatowy pasek pod obrazem(to ostanie chyba nie za bardzo jest widoczne na screenach).f1e5c36b0c16b3bdm.jpg

b08025843bbdabc1m.jpg

Sprawdziłem tez inne moje DVD i tez występuje na nich efekt szumów( HP i WA, CO; I am legend, Mroczny Rycerz; w filmach animowanych nie ma takiego problemy np: Dawno temu w trawie).

Myślałem też że problem leży w monitorze, bo mam nowy (LG W2284F), ale wszystkie stery są aktualne. Te od karty graficznej tez ( ASUS EN7900GS 256MB ).

PS: Główny problem zauważyłem w ciemnych scenach i cały czas chodzi o obraz.

Parametry nagrywarki nie mają żadnego wpływu na jakość obrazu z filmów DVD (już prędzej sama jakość materiału video, np. te z gazet potrafią wygladać gorzej niż standard Video-CD)… Do screenów nie mogę się niestety odnieść bo nie mam cierpliwości czekać 15 minut aż się cokolwiek załaduje, lepiej wrzucaj na imageshack bo fotoCOsik ssie…

Oto screeny:

Hellboy 2 ( świerzy film)- w tym screenie rozumiem że miała być dobrze widoczna kropla wody, a postać nie do ostrzona, ale łatwo zauważyć szumy

hellboytm0.th.jpg

HP i ZF

hpizfqc9.th.jpg

hpizf2tp2.th.jpg

HP i WA

hpiwapq4.th.jpg

To jasniejsze, ale też można zauważyc braki/odchyłki do dobrej jakosci:

hpiwa2nv3.th.jpg

Przy okazij troche wiecej obrazków, aby zobrazowac problem.

Nie doczytałem wcześniej że masz monitor LCD i raczej większość problemu będzie leżeć po jego stronie. Matryca typu TN nie odda kolorów tak jak choćby tradycyjny CRT. Dodatkowo gdy film jest mocno zaszumiony (nie kazda oryginalna kopia DVD trzyma znakomity poziom) na LCD będzie to mocno widoczne, bardziej niż na tradycyjnym telewizorze który lekko rozmywa obraz. Dodaj do tego że oglądając obraz skalowany a nie w rozdzielczości natywnej matrycy równiez tracisz na jakości. Możliwe też że masz zbyt wiele kodeków które sobie wzajemnie brużdżą, spróbuj odinstalować cały kodek pack i porównać czy jest różnica (w razie czego wystarczy najnowszy dvix 7).

Zauważyłem też podobne zjawisko na pulpicie:

tapetadb7.th.jpg

tapeta jest w rozdzielczosci 1680x1050

Może rzeczywiście to wina monitora, al to znaczy ze czym lepszy sprzęt tym gorsza jakość… nieciekawie

Monitory LCD wcale nie są lepsze niż CRT, choć brak zniekształceń geometrycznych i mała powierzchnia jaka zajmują to niewatpliwie spore plusy, a już na pewno nie na matrycy TN.

Czesc chcialem załączyc link do tematu ,ktory załozyłem a moze byc wspolny z Waszą dyskusją.

viewtopic.php?f=22&t=254765’>

viewtopic.php?f=22&t=254765

Chodzi o słabą jakość filmów DivX

Pozdro

Twój temat wylądował w koszu, a pozatym juz w twoim temacie napisałem coś od siebie.

Ten temat do zamkniecia… Wniosek: Filmy DVD to juz stara technologia i czym do wiekszych obrazów sie je powieksza tym bardziej traca na jakości i trzeba ogladac je z wikeszej odległosci.