Słaba jakość dźwięku (laptop Toshiba)

Posiadam Laptop Toshiba Satellite A110-110 z kartą dźwiękową Realtek High Definition Audio. Urządzenie działa, dźwięk jest, ale jego jakość jest bardzo słaba jak dla mnie :frowning: Do tej pory muzyki słuchałam na byle jakich słuchawkach, lub na głośnikach laptopowych (o usłyszeniu dobrej muzyki mogłam więc tylko pomarzyć), ale ostatnio nabyłam słuchaweczki marki Sennheiser PX 200 no i się rozczarowałam… Dźwięk co prawda trochę się poprawił, ale liczyłam na coś lepszego, dużo lepszego!Moja podrzędna mp3 lepiej hula niż laptop! !!

Dość niedawno formatowałam dysk systemowy i być może coś źle porobiłam. Proszę o radę.

Dodam jeszcze, że jestem użytkownikiem dość “wymagającym” :lol: . Komputer ma funkcjonować tak, jak ja sobie tego życzę, więc nie stronię od instalowania i odinstalowywania różnych programów :twisted: . Być może nie wszystko robię poprawnie, bo moja wiedza na temat laptopów nie jest duża i może stąd mój problem.

cebulka84 , pokombinuj z ustawieniami Equalizera w programach do odtwarzania muzyki.

Możesz również spróbować zainstalować inną wersję sterowników do karty dźwiękowej.

Pamiętaj jednak, że przed instalacją nowej wersji sterownika musisz najpierw odinstalować poprzednią (START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy).

to nie equalizer.

sterowniki mam najnowsze.

Kliknij dwukrotnie na głośniczku znajdującym sie na pasku Tray (na dole po prawej stronie) i sprawdź, czy suwaki Regulacja głośności i Wave ustawione są maksymalnie do góry.

seba86mu to nie problem z głośnością tylko z jakością dźwięku!

Brakuje głębi!

Dokonałam operacji Przywróć sterownik , system powrócił do poprzedniego sterownika, ale czy to jest sterownik, który zapewni mi najlepsza jakość dźwięku, jak na możliwości mojej karty? Jak znaleźć sterownik kompatybilny?

Na razie sprawdzam co się da. I tak:

We Właściwości: Realtek High Definition Audio w zakładce sterownik mam:

Dostawca sterownika: Realtek Semiconductor Corp.

Data sterownika: 2006-12-21

Wersja sterownika: 5.10.0.5345

Podpis cyfrowy: Microsoft Windows Hardware Compatibility Publisher

czyli to co działa obecnie

natomiast w Narzedzie Diagnostyczne DirectX w zakładce Dźwięk znajduje sie okno, w którym przedstawione są parametry Urządzenia , czyli Realtek HD Audio, a obok okno Sterownik i tam z kolei napisane jest:

Nazwa: RtkHDAud.sys

Wersja: 5.10.0000.5345 (Angielski)

Data: 2006-12-21 16:26:48

czy to jest sterownik kompatybilny z moją kartą właśnie?

Troszkę poszperałam, zasięgnęłam języka i doszłam do wniosku, że nie tędy droga. Okazało się, że nie jestem jedynym użytkownikiem Toshiba , który jest niezadowolony z jakości dźwięku. Jeśli ktoś z Was ma podobne problemy odsyłam na następujące strony:

http://forums.computers.toshiba-europe. … geID=69382

http://forum.karen.com.pl/viewtopic.php?p=44041