Słaba jakość dźwięku przy oglądaniu filmów

Witam. Mam problem z dźwiękiem jak oglądam niektóre filmy na komputerze. Otóż czasami jest tak , że muzyka jest głośno a dialogów prawie nie słychać. Dlaczego tak się dzieje? Bardzo proszę o pomoc. zaznaczam, że nie we wszystkich filmach tak się dzieje, tylko z dźwiekiem AC3.

niektóre filmy mają dźwięk w systemie 5.1 jeśli masz np. zestaw głośników 2.1 to tak się dzieje, u mnie kiedyś tak było. pogrzeb w ustawieniach programu albo kodeków i ustaw sobie dźwięk np. na stereo.

myślę, że to kwestia ustawień karty. sprawdź czy dobrze masz ustawione poszczególne głośności, ewentualnie tryb w jakim odtwarzasz filmy.

chyba że po prostu trafiasz na filmy w których faktycznie może być aż tak kiepska ścieżka dźwiękowa.

czy może sprawdzałaś taki film (który u Ciebie brzmi fatalnie) na innym komputerze?

xymena a masz przypadkiem allplayera???, bo on dialogi daje ciszej zeby uzywac lektora - Ivona czy jakos tak, poszukaj w opcjach allplayera.

Witajcie. Sprawdziłam wszystkie ustawienia i myślę , że są dobre. Boger, akurat używam ALLplaera i tam też ustawienia są w porządku. Mimo to wciąż nie działa mi jeden film. Mam go od znajomych a u nich działa bez zarzutu. Nie bardzo znam się na tych wszystkich ustawieniach. Do tej pory było dobrze. Ale ostatnio miałam komputer w naprawie, może coś się skasowało? W każdym razie dziękuję mooniska, jaconon i boger.Pozdrawiam

xymena to zainstaluj ac3 kodek do dzwieku:

http://www.free-codecs.com/AC3_Filter_download.htm

wlacz film i daj wlasciwosci filmu w playerze, wtedy pokaze kodeki jakich uzywa do dekodowania w filmie i jak bedzie ac3 filter wejdz we wlasciwosci i tam beda suwaki daj na max, bo pewnie sa na polowie, powinnodzialac

jak nie to start->programy->ac3filter->ac3filter config->w zakladce main masz 2 suwaki main i gain daj je na max i powinno byc ok

Chodzi o to, że dialogi przetwarzane są przez głośnik centralny (w systemach 5.1), skoro ty masz podłączone głośniki 2.0 (stereo) to musisz ustawić kodek AC3 tak aby robił 2.0 z 5.1 (downmix). Jeżeli używasz AllPlayera to kliknij “Filtry” -> AC3Filter -> Zakładka “Main” -> Output ustaw na “2/0 - stereo”. Powinno pomóc.

Witaj Boger. Jesteś WIELKI! Wszystko teraz działa jak trzeba. :jupi: :smiley: Bardzo Ci dziękuję za fachową pomoc. Pozdrawiam :papa: