Słaba jakość filmów na komputerze

Ostatnio musiałem zrobić kompletnego formata. System który obecnie posiadam to windows 7 ultimate 64. Mam poinstalowane wszystkie potrzebne sterowniki + wszystko z windows update. Filmy na youtube i ogólnie w internecie odtwarzają się prawidłowo natomiast te na komputerze mają bardzo słabą jakosc. Próbowałem juz instalować różne zestawy kodeków (k-lite/shark007)i generalnie bez zmian, co zrobić z tym problemem?

Może same filmy są w niskiej jakości. Możesz pobrać np teledysk z YouTube w fullhd i sprawdź efekt. Pamiętaj też że w systemie powinna być tylko jedna paczka kodeków jednocześnie. 

No właśnie filmy są wysokiej jakości i na innym komputerze wyglądają normalnie a tutaj na moim jakość jest tak słaba że porównałbym ją do dvdscreenerow albo cam.

W takim razie spróbuj odtwarzacza z własnym zestawem kodeków np vlc Player. 

Próbowałem vlc playera - ta sama sytuacja. Mam wrażenie że ten problem w ogóle nie jest powiązany z kodekami

Pokaż screena. 

http://imgur.com/C1pyVaw

http://imgur.com/CmRUj7H

W szczególności na drugim screenie widać pixele na twarzach. Przy tych samych sterownikach do karty graficznej i kodekach k-lite na windowsie home premiumx64 wszystko bylo w porządku. Tutaj na win ultimate x64 niestety nie jest. 

Jaka rozdzielczość i format tego filmu? 

hdtv.x264 a format mp4

A rozdzielczość w pikselach?

720x404 

Jeśli to dla ciebie jest wysoka jakość to jak już proponowałem pobierz jakiś teledysk czy inny filmik w FHD 1920x1080 z yt w dobrej jakości, np. programem Freemake Video Downloader i sprawdź jak wtedy wygląda obraz, bo te twoje filmy to jakieś ripy w jakości VHS. Jeśli u siebie masz monitor o wysokiej rozdzielczości (HD+ lub wyższa) to na pewno będzie widać słabą ich jakość. Już po samych screenach z daleka widziałem, że brakuje im rozdzielczości.

No tylko kwestia jest taka, że od paru lat oglądałem filmy/seriale o takiej rozdzielczosci i jakość była dobra mimo wszystko a po formacie i przesiadce na win7ulti jest znacznie gorzej.

I oglądałeś na tej samej matrycy? Jeśli tak sprawdź ustawienia karty graficznej.

Jaki program do odtwarzania masz zainstalowany na komputerze ?

Wiem co napisałeś wyżej, ale zważ na fak iż kodeki mogą się kłócić. 

A różnica w jakości jest zarówno w fulscreenie, jak i w oknie. Nie pamiętam przyczyny, ale pamiętam że troubleshootowałem coś takiego kiedyś (przynajmniej będziesz wiedział w którą stronę szukać :wink: )

Porównujesz te same filmy wyświetlone gdzie indziej (a nie jak to pamiętasz sprzed formatu) na takich samych playerach, kodekach i wyświetlaczach? np podpinasz innego kompa / laptop do swojego monitora?

Troche poszperałem i za pomocą Codec Tweak Tool wyłączyłem opcje Microsoft DTV-DVD Video Decoder 64 bit

Screeny dla porównania przed i po

http://imgur.com/CmRUj7H

http://imgur.com/sZDJ9V2

Także w media player classic i best player musiałem włączyć enhanced video rendering żeby zaskoczyło.

 

Poza poprawą kolorów żadnej zmiany w rozdzielczości na pierwszy rzut oka nie widać :wink: